Kamarád do deště: Ženy je milovaly, muži jim záviděli. I na idolech osmdesátek se podepsal zub času

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
kamarad do deste
Zdroj: David Malík / CNC / Profimedia

„Dávej, ber, dávej, co máš, co můžeš, dávej, ber, třeba se svlíkni z kůže.“ Text písně Dávej, ber zná snad každý filmový fanoušek. Je z filmu Kamarád do deště, ve kterém se proslavila dvojice Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi.

Dva idolové z osmdesátých a devadesátých let. Řeč je o Lukáši Vaculíkovi a Sagvanu Tofim, kteří se proslavili jako taxikář Tomáš (Lukáš Vaculík) a číšník Michal (Sagvan Tofi).

Vaculík, který měl vždycky image slušného hocha, se s Tofim, který naopak vypadal jako typický „bad guy“, objevil před kamerou poprvé v roce 1982 ve snímku Vítr v kapse.

Zasáhli všechny ženy

Díky tomuto snímku se osvědčili a režiséry přesvědčili, že jim to spolu před kamerou klape. I díky tomu je režisér Jaroslav Soukup v roce 1988 obsadil do snímku Kamarád do deště. Později se natočil i druhý díl a opět se setkali s úspěchem.

Dvojice Vaculík–⁠Tofi se vzájemně skvěle doplňuje, přestože by se mohlo zdát, že budou spíše konkurenti. Ale právě naopak. Každý z nich hraje jiným způsobem, a díky svému odlišnému vzhledu i povaze si tak získávali jiné typy žen. Vaculík se líbil holkám, které chtěli spíše slušňáky, o dva roky mladší Tofi zase lákal ty, kterým se líbí spíše divočejší kluci.

sagvan tofi a lukas vaculik

Zdroj: Profimedia

Dokonalí kluci to nejsou

Jejich cesty se ale po dvojce Kamarád do deště – Příběh z Brooklynu rozešly. Lukáš Vaculík se dál objevoval ve filmech a seriálech. Jeho bezchybnou image porušil v roce 2006 bulvární časopis Pestrý svět.

Ten napsal, že je homosexuál a že má milence. Herec se rozhodl, že se bude bránit a týdeník zažaloval. V roce 2009 rozhodl Městský soud v Praze, že se časopis musí omluvit. Jeho vydavatelství se sice odvolalo, ale nakonec herec spor vyhrál.

To jeho kolega a kamarád má také pár karambolů. Přestože za čtyři roky oslaví šedesátku, přiznal se, že jeho večírky jsou dodnes legendární. „Moje večírky jsou legendární. Každý si ale mažu z paměti, abych neměl výčitky. Dřív to bylo ještě větší, protože dneska mám dítě. Když ale jdu pařit, tak pařím naplno,“ svěřil se herec serveru expres.cz.

Čas plyne rychle a na obou hercích zanechal pár vrásek. Přestože už jim vyšší věk klepe na dveře, stále okolo sebe mají spoustu fanynek. I když jsou to hlavně ty, které je milovaly před třiceti lety.

Lukáš Vaculík a Sagvan Tofi se společně objevili i na jednom pódiu. Úspěch slavili s muzikálem Děti ráje, který druhý jmenovaný napsal.

Zdroj: wikipedia.cz, tvguru.cz

Autor: Barbora Turková


Související články