Jurský park: Lex a Tim už dávno nejsou dětmi. Takto se změnili za 27 let

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
jursky park
jursky park

Jurský park je kultovním dílem režiséra Stevena Spielberga na motivy knižní předlohy Michaela Crichtona. Film vznikl za rozsáhlého využití počítačových animací, které byly do té doby ve filmech spíše raritou.

Zábavní park s naklonovanými dinosaury, vybudovaný miliardářem Johnem Hammondem – místo, kterému nikdo neřekne jinak než Jurský park.

V příběhu do parku přijíždí paleobotanička Ellie, paleontolog John a také vnoučata majitele parku Lex a Tim.

Všichni čtyři nakonec bojují o život. Kdo jsou představitelé dětských rolí a jak vypadají a žijí dnes?

Lex

Starší z dvojice dětí, dospívající Lex, hrála Ariana Richards. V době natáčení jí bylo čtrnáct let a nebyl to její filmový debut.

Poprvé se objevila na plátně v roce 1987 ve snímku Into the Homeland. A než natočila Jurský park, objevila se už ve čtrnácti filmech.

Byla dětskou hvězdou se vším všudy. Největší slávu jí ale zajistil právě Jurský park.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ariana Richards (@arianarichards)


Od roku 1997 v podstatě nehraje. Občas se objeví v nějakém béčkovém snímku, ale šoubyznysu se spíše vyhýbá.

Aktuálně je úspěšnou výtvarnicí a ve svých čtyřiceti jedna letech si užívá spíše venkovského stylu života spolu se svým manželem a dcerou. Přiznává ale, že kdyby přišla nějaká skvělá role, neváhala by.

Tim

O čtyři roky mladšího bratra si ve filmu zahrál Joseph Mazzello. Ani pro něj nebyl Jurský park první hereckou zkušeností. Na plátně se objevoval od svých pěti let.

Steven Spielberg, coby režisér filmu, byl Josephovi vždy blízkým přítelem. Dokonce mu napsal doporučení na vysokou školu, a právě díky tomuto dopisu Joseph nastoupil na univerzitu v Kalifornii.

Školu dokončil a je vystudovaný režisér a scénárista.

Zdroj: Jason Smith/Everett Collection/ Profimedia

Stále je herecky aktivní. Naposledy jste ho mohli vidět v roli ve snímku Bohemian Rhapsody jako baskytaristu skupiny Queen Johna Deacona.

Nejúspěšnější filmová sága o dinosaurech se stále drží na předních pozicích oblíbenosti diváků.Dočkala se několika pokračování a na rok 2022 je plánováno další. Joseph Mazzello v roli Tima Hammonda by se měl ve filmu znovu objevit.

Ariana nikoliv, je ale možné, že její postavu nahradí jiná herečka.

Autor: Naďa Brožová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články