Jurský park: Ellie Sattler oslavila už 54. narozeniny. Stárne s grácií a má jen pár vrásek navíc

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
jursky park
Zdroj: Profimedia

Když oblíbená hollywoodská herečka Laura Dern v roce 1993 bojovala o život s dinosaury v Jurském parku, měla už za sebou jednu nominaci na Oscara. Z krásné blondýny je dnes zralá žena, která se za svůj věk nestydí.

Laura Elizabeth Dern se narodila v roce 1967 v Los Angeles do herecké rodiny. Dětství často trávila na place a střihla si i několik rolí, například ve Scorseseho filmu Alice už tu nebydlí. Budoucí povolání tak měla dané.

Povolání měla dané

Ve škole se mezi své spolužáky neuměla příliš začlenit. Měla totiž nálepku dítěte z umělecké rodiny, a protože byla vysoká, dost se hrbila. Herectví ji však přitahovalo čím dál víc a začala chodit do divadelního institutu.

První větší roli získala ve svých třinácti letech ve filmu Liščata. Ačkoliv se matce zdála ještě příliš mladá na to, aby se začala prosazovat, Laura si svou účast ve filmu vydupala.

Následovaly další role a její kariéra se pomalu začala rozjíždět. Před kamerou se několikrát potkala i se svou matkou a za role ve filmu Popínavá růže získaly obě nominaci na Oscara.

Velmi brzy se osamostatnila, žila s duchovní psychoterapeutkou, což ji následně ovlivnilo při výběru vysoké školy. Studovala v Kalifornii psychologii a náboženství.

laura dern

Zdroj: DFree / Shutterstock.com

Boj s dinosaury ji proslavil

Pro její kariéru byl důležitý rok 1993, kdy se objevila ve Spielbergově filmu Jurský park. Úspěšný dobrodružný thriller, kde skupina lidí bojuje o život v parku s dinosaury, se později dočkal ještě několika pokračování.

Při natáčení se s kolegou Jeffem Goldblumem dali dohromady a krátce tvořili pár. Dokonce ohlásili, že se zasnoubili, ale nakonec se v roce 1994 rozešli.

Jejím partnerem byl také Billy Bob Thornton, kolega ze seriálu Ellen, který jí zlomil srdce, když se oženil s Angelinou Jolie. Rodinu Laura založila až s muzikantem Benem Harperem. Pár má společně dvě děti, ale i jejich manželství v roce 2013 skončilo.

Neusíná na vavřínech

Sympatická blondýna je dodnes hereckou stálicí a pravidelně se objevuje ve filmech i seriálech. Velký úspěch zaznamenala díky účasti v Sedmilhářkách, za kterou byla nominována na Zlatý glóbus. Oscara, Zlatý glóbus i cenu BAFTA získala v roce 2019 za vedlejší roli v dramatu Manželská historie.

Letos v únoru herečka oslavila čtyřiapadesáté narozeniny, a ačkoliv se na ní od dob Jurského parku čas podepsal, umí stárnout s grácií a vrásky rozhodně neskrývá.

Zdroj: csfd.cz, ceskatelevize.cz, kafe.cz

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články