Indiana Jones: Marion je i po 40 letech od premiéry pořádná kočka. Podívejte se, jak moc se změnila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
karen allen harrison ford indiana jones
Zdroj: Profimedia

Z ženy podnikající dobrodružné výpravy se samotným Indiana Jonesem se stala po čtyřech dekádách šmrncovní dáma. Ačkoliv se Karen Allen stále věnuje herectví, začala také podnikat a popouští uzdu kreativitě i v jiné branži.

Americká herečka Karen Allen se narodila v roce 1951 v USA, ale jako malá si domoviny příliš neužila. Její otec totiž pracoval jako agent FBI a rodina hodně cestovala.

Radikální rozhodnutí

Už v sedmnácti letech se Karen rozhodla odstěhovat do New Yorku, kde začala studovat umění a design.
K herectví se dostala až později, když se během studií na George Washington University připojila k experimentálnímu divadelnímu souboru.

V první polovině sedmdesátých let dostala svou první divadelní roli a o pár let později si zahrála také ve filmu. Debutovala ve snímku Zvěřinec časopisu National Lampoon.

Začínala v lepší společnosti

Proslavila se až v roce 1981, kdy se po boku pohledného Harrisona Forda objevila v dobrodružném filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy.

karen allen

Zdroj: Profimedia

Hned na začátku kariéry se tak dostala do lepší společnosti, protože film režíroval Steven Spielberg a pomocnou ruku mu podal také George Lucas. Natáčelo se v Anglii, ale také v Tunisku, kde postupně celý štáb onemocněl.

Od té doby se Karen před filmovou kamerou objevovala pravidelně a v roce 2008 se s Harrisonem Fordem za dobrodružstvím vydala ještě ve snímku Indiana Jones a Království křišťálové lebky. Mimo film si vždy našla čas také na divadlo.

Rozjela vlastní byznys

Poté, co se jí narodil v roce 1990 syn Nicholas, ubrala ze svého tempa a soustředila se především na jeho výchovu. S manželem Kalem Brownem jim to bohužel neklaplo až na věky a v roce 1998 se rozvedli.

Půvabná brunetka už sice nevypadá stejně jako Marion před čtyřiceti lety, ale je rozhodně šmrncovní dámou. Kromě herectví se ve volném čase věnuje také umění a má svou vlastní textilní firmu.

Autor: Karolína Stoczková


Související články