Hvězda filmu Kdopak to mluví překonala díky víře závislost na kokainu i dva potraty

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
kirstie alley
Zdroj: Profimedia

Kirstie Alley je úspěšná herečka, producentka, televizní osobnost a matka dvou dětí. Ale i v  jejím životě je několik temných míst. V  mládí byla závislá na kokainu. S druhým manželem prožila bolestivé potraty i nepříjemný rozvod.  

Kirstie Alley na sebe poprvé upozornila v  seriálu Star Trek. Nejvíce ji však proslavila role ve filmu Kdopak to mluví po boku Johna Travolty. Za seriál Cheers získala cenu Emmy a později i Zlatý glóbus. 

Váhová houpačka 

Herečka je také známá svými velkými váhovými výkyvy. V  rámci svého hubnutí se přihlásila do 12. sezóny soutěže Dancing with the Stars. Když do pořadu vstoupila, vážila přibližně 100 kilogramů.  

Pořad přinesl poměrně pozitivní změnu nejen v jejím fyzickém, ale i psychickém zdraví. Alley skončila na druhém místě. Během své cesty v pořadu úspěšně zhubla více než 45 kilogramů. Později ovšem kilogramy nabrala zpět. 

Jako mladá propadla drogám  

Kirstie Alley prozradila, že v 70. letech byla závislá na kokainu. Se svou závislostí se jedenasedmdesátiletá herečka svěřila před třemi lety na Twitteru, kde sdílela fotografii kytice květin, kterou si koupila, a podle informací Independent napsala:  

„Pro ty, kteří toho o mně moc nevědí, jsem bývala závislá na kokainu. V roce 1979 jsem přestala brát drogy a slíbila jsem si, že budu každý týden utrácet za květiny stejnou částku, jakou jsem utrácela za drogy. Kupuji a aranžuji si vlastní květiny jako dárek pro sebe.“ 

Boj se závislostí porazila díky scientologickému programu, do něhož vstoupila. Stala se i mluvčí scientologické církve a věnovala jí několik miliónů dolarů. 

Vlastní dítě jí osud nedopřál 

S  druhým manželem Parkerem Stevensonem se Alley seznámila v restauraci v L. A. v roce 1981. O dva roky později se stali manželi a chtěli založit rodinu. 

Bohužel se tak nestalo, jak očekávali. Po srpnové dovolené, která vedla k intimnostem s manželem, se o tři dny později Alley domnívala, že je těhotná. 

Bohužel o několik týdnů později potratila. Na to, že plod zemřel, přišli při pravidelné kontrole v nemocnici. Ani druhý pokus o vlastního potomka nevyšel, Alley porodila již mrtvé dítě. 

Manželé však překonali brzký potrat a v roce 1992 adoptovali své první dítě, Williama. O dva roky později k němu rodiče prostřednictvím adopce přidali dceru Lillie.  

kirstie alley

Zdroj: Profimedia

Manželství nakonec nevydrželo 

To, co fanoušci považovali za pohádkový románek včetně kompletní rodiny a okázalého životního stylu, ale brzy zamířilo ke dnu. 

V roce 1996 se manželé rozešli a během několika měsíců podali žádost o rozvod s odvoláním na nesmiřitelné rozdíly. 

Právníci bývalého páru spolu bojovali u soudu, zatímco Stevenson se skrýval a nevyjadřoval se. To vedlo média k tomu, že napsala několik kontroverzních zpráv o tom, že je homosexuální.  

Alley a její bývalý manžel později tyto zvěsti popřeli a zdroje odhalily, že Stevensonův zájem spočíval v ženách. 

Poté, co prožila druhé neúspěšné manželství, se Alley rozhodla soustředit se na sebe a mateřství.  

Zdroj: Healhow, Independent, Extra, Amo mama

Autor: Dominika Jandorová  


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články