Hříšný tanec: Střelená Lisa už krásnou černovlásku nepřipomíná. Podívejte se, jak se změnila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
lisa hrisny tanec
Zdroj: Profimedia

Hříšný tanec měl premiéru v roce 1987. Fanouškům se zaryly do paměti především dvě hlavní postavy v podání Patricka Swayzeho a Jennifer Grey. Jane Brucker dostala ve filmu jen vedlejší roli, i tak ale udělala nezapomenutelný dojem.

Zahrála si ambiciózní Lisu Houseman, která je přesným opakem své sestry. I když se ve filmu objevila jen v několika scénách, stačilo to k tomu, aby si ji diváci zapamatovali.

Později se objevila ještě například v seriálu Doctor Doctor, ve filmu Návrat do rodného města nebo v muzikálové komedii Bloodhounds of Brodway.

Nedoceněná skladatelka

Kromě toho, že je Jane Brucker skvělou herečkou, ve snímku Hříšný tanec dokázala, že má také zajímavý hlas a hudební sluch. Zazpívala si zde píseň Hula Hana, kterou se její role z vedlejší pozice posunula mezi ty hlavní.

Málokdo ale ví, že si píseň sama napsala. Diváci tak umělkyni ocenili pouze jako herečku a zpěvačku, ale stala se nedoceněná i v roli skladatelky.

Psaní nakonec zůstalo tím, do čeho se herečka skutečně zamilovala. Začala se věnovat scenáristice a zjistila, že lépe než před kamerou se cítí za ní.

lisa brucker

Zdroj: Profimedia

Po Hříšném tanci se už objevila jenom v malých epizodních rolích a jako herečka začala pomalu upadat do zapomnění. Dnes si ji málokdo spojí s jiným snímkem než Hříšným tancem.

Ale jako Lisa Houseman zůstane v srdcích svých fanoušků asi navždy. A to i přesto, že se po více než třiceti letech téměř k nepoznání změnila.

Nějaká ta vráska jí neublíží

Dnes je Jane Brucker šedesát dva let. I na svůj věk vypadá stále skvěle. Sice se jí na obličeji už objevilo pár vrásek, ale ona svým optimistickým úsměvem říká, že do starého železa ještě nepatří.

Vlnité vlasy jí zůstaly i po letech a při troše snahy v ní stále mohou její fanoušci vidět přitažlivou a ambiciózní Lisu. Podle některých vypadá dnes dokonce lépe než tehdy.

Jane je podruhé vdaná a se svým mužem vychovává dvě dcery. Právě kvůli nim se nakonec rozhodla herectví úplně vzdát, aby se mohla věnovat naplno rodině.

S tou žije v Los Angeles a těší se občasné slávě jako pomocná scenáristka. A co dělá, když jí jednou za čas chybí herectví?

Ačkoli se stala téměř matkou na plný úvazek a v televizi už ji nevídáme, stále je členkou několika divadelních souborů, takže se jednou za čas na nějaké té scéně před publikem objeví.

Autor: Šárka Cvrkalová


Související články