Horečka sobotní noci: O krásné tanečnici Stephanii jste dlouho neslyšeli. Podívejte se, jak jí to sluší po 43 letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
john travolta a karel lynn gorney horečka sobotní noci
john travolta a karel lynn gorney horečka sobotní noci

Snímek Horečka sobotní noci patří dnes mezi kultovní filmy, které předznamenaly skvělou kariéru Johna Travolty. Jeho herecká partnerka v podání Karen Lynn Gorney skoro zapadla a dnes po ní pes neštěkne.

Tony Manero proplouvá nudným životem v Brooklynu, kde bydlí se svými rodiči. Ti jsou pyšní na jeho bratra Franka a Tony jde mimo ně.

Rodiče ale nevědí, že Tony je skvělý tanečník, což ukazuje vždy v sobotu v noci v klubu, kde je považován za nejlepšího tanečníka široko daleko.

Roli vůbec nemusela získat

Když si před taneční soutěží všimne v klubu Stephanie, nabídne jí, ať se s ním soutěže zúčastní. Stephanie se Tonymu velmi líbí, ale je otázkou, zda z přátelství dokáže být něco víc.

Dnes již skoro ikonický film, plný skvělých tanečních čísel a dobře známé hudby, vystřelil Johna Travoltu mezi hvězdy. O představitelce Stephanie v podání Karen Lynn Gorney dnes skoro není slyšet.

Postava Stephanie byla pro herečku tou nejzásadnější, ale to neznamená, že ji získala jednoduše. Jejími konkurentkami byly například Carrie Fisher, Jessica Lange, Kathleen Quinlan či Amy Irving. Ta se dostala do poslední rozhodovací fáze, tvůrci nakonec dali šanci pohledné Karen.

Šílené fanynky na každém kroku

Travolta byl pro roli Tonyho první a jasnou volbou. A to díky tanečnímu umění, které ovládal dokonale. Jenže natáčení nebylo vůbec jednoduché.

Herec byl v té době už hvězdou a všude ho tak doprovázel dav ječících fanynek, takže natáčení se muselo několikrát přerušit.

To přišlo i ve chvíli, kdy mu nečekaně zemřela jeho přítelkyně Diana Hyland. Travolta z toho byl podrážděný a smutný, a proto se režisér John Badham rozhodl, že mu dá pár dní volno, aby se z toho oklepal.

Zdroj: Profimedia

Herectví ji přestalo bavit

Po filmu Horečka sobotní noci, který se natočil v roce 1977, si herečka dala skoro patnáctiletou hereckou pauzu. Během té doby vedla uměleckou galerii na Manhattanu v New Yorku, ale pak se na začátku devadesátých let k hraní nakonec vrátila.

Nečekaly ji ale žádné zásadní role, objevila se spíše v seriálech či v malých rolích ve filmech. Také se snažila obnovit slávu ze své nejslavnější role, když moderovala několik tanečních pořadů.

Dnes byste ji na ulici už těžko poznali. Herečka se po více než čtyřiceti letech od filmu pořádně změnila. Její výrazné čelo a úzké obočí ji ale zdobí dodnes.

Žena, která ve filmu uchvátila Johna Travoltu, je ale dnes už pryč. Je otázkou, co by ji čekalo a jaký by byl její životní osud, kdyby se po své nejslavnější roli nestáhla do ústraní.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články