Harry Potter: Potrhlá Lenka Láskorádová dospěla. Střeží si soukromí a randí s muzikantem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Harry Potter Lenka Laskoradova
Zdroj: ©Warner Bros/Courtesy Everett Collection/Profimedia

Kultovní filmy o slavném čarodějovi ani není třeba představovat. Stejně tak každý fanoušek Harryho Pottera zná blonďatou a věčně zasněnou Lenku Láskorádovou. Pro svou poněkud výstřední povahu i umění říkat lidem do očí nepříjemné pravdy byla též přezdívaná „Střelenka“ Láskorádová. Ve filmu ji ztvárnila Evanna Lynch.

Evanna Patricia Lynch je irská herečka a modelka. Jako herečka poprvé zazářila v pátém pokračování filmů o Harrym Potterovi s názvem Harry Potter a Fénixův řád. Fanoušci si ji hned oblíbili a stala se jednou z nejpopulárnějších hereček celé filmové série.

Posedlá Harrym Potterem

Evanna Lynch se narodila v roce 1991 v irském Termonfeckinu v hrabství Louth. Má dvě starší sestry a mladšího bratra. Podle její rodiny už jako dítě přímo fanaticky milovala knížky o Harrym Potterovi.

Dopisy pro J. K. Rowlingovou

Dokonce jejich autorce posílala dopisy. V jednom z nich napsala, jak moc touží si ve filmu zahrát. Zároveň ale uvedla, že o tom pochybuje, protože žije v malé ospalé díře, kde se nic neděje.

K jejímu velkému překvapení jí Rowlingová na dopis odpověděla.

Evanna Lynch

Zdroj: Profimedia

V roce 2003 jí dokonce autorka poslala podepsaný výtisk knihy Harry Potter a Fénixův řád, která čerstvě vyšla. Evanna byla tehdy hospitalizovaná v nemocnici a byla nešťastná, že o knižní premiéru přichází.

Příběhem slavného kouzelníka byla Evanna tak fascinovaná, že i své kočky pojmenovávala po známých postavách z knihy – Brumbál, Lenka a Křivonožka.

Sen se jí splnil

Když Evanna zjistila, že se v Londýně pořádá casting na roli Lenky Láskorádové, neváhala ani chvíli. Tehdy ani ne patnáctiletou dívku doprovázel do Londýna otec. Konkurzu se účastnilo neuvěřitelných patnáct tisíc dívek.

Evanna však roli s přehledem získala. Líbila se producentům i spisovatelce, která ji považovala za ideální pro postavu Lenky Láskorádové. Kvůli roli si však musela nechat odbarvit vlasy na světlý blond.

„Střelenku“ milovali diváci i kritici

Film se stal obrovským hitem stejně jako předchozí díly ságy. Role Lenky Láskorádové, kterou si zopakovala i v neméně úspěšných dalších pokračováních filmového hitu, nakonec Evanně vynesla za skvělý výkon nominaci na cenu Young Artist Award a cenu Scream Awards za nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Filmová série o Harry Potterovi jí otevřela cestu k dalším rolím. Zahrála si například v televizním seriálu Sindibád a excelovala v hlavní roli v dramatu Jmenuji se Emily.

Mentální anorexie

Devětadvacetiletá Evanna Lynch v minulosti trpěla mentální anorexií. Nyní tráví spoustu času propagováním lásky ke svému tělu a zdravé sebeúcty u mladých dívek. Napsala také knihu, ve které popisuje emocionální boje se svým vzhledem a to, jak anorexii překonávala.

Partnerem Evanny Lynch byl dlouhou dobu představitel mladého Jamese Pottera (Harryho otce) Robbie Jarvis. V současnosti randí s muzikantem a modelem Andelem, ale své soukromí si Evanna střeží.

Žije v Los Angeles, je milovnicí koček a velkou propagátorkou veganského způsobu života.

Zdroj: Thefamouspeople.com

Autor: Michaela Pauerová


Související články