Gladiátor: Sestra šíleného císaře oplývá přirozenou krásou. Budete koukat, jakou tvář schovala pod líčidly

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
connie nielsen
connie nielsen

Snímek Gladiátor přinesl úspěch nejen dvojici Joaquinu Phoenixovi v roli zákeřného císaře Commoda a Russelu Croweovi jako Maximovi, ale také krásné Connie Nielsen jako Lucille. Škoda, že je tahle nádherná žena tak málo ve filmech vidět.

Dánská herečka Connie Inge-Lise Nielsen, která se narodila 3. července 1965, patří mezi herečky, které se proslavily díky své pěkné tváři, ale jen málokdo opravdu tuší, co se v ní skrývá.

Není to jen obyčejná kráska

Její umělecký život je totiž pořádně bohatý. Už v patnácti letech hrála kabaret, živila se modelingem, herectví studovala ve městech jako Řím či New York, neustále se zlepšuje ve zpěvu a mluví několika světovými jazyky. Tohle jsou věci, které o nádherné herečce ví jen málokdo.

S filmem začala už v devadesátých letech, ale výrazněji na sebe upozornila až ve filmu Ďáblův advokát v roce 1997. Největší úspěch ale přišel v roce 2000, kdy se nejprve představila ve filmu Mise na Mars, pak ale přišlo to pravé ořechové. Role Lucilly, dcery Marca Aurelia a sestry šíleného otcovraha, císaře Commoda.

Zařval tak, až se lekla

Snímek byl nominován na dvanáct Oscarů, získal jich pět, mimo jiné i za nejlepší film či herce v hlavní roli. A svět konečně poznal, kdo je Connie Nielsen. O tom, že šlo o náročné natáčení, hovoří třeba fakt, že herec Russell Crowe se během něj několikrát zranil a během jedné scény jsou vidět na jeho obličeji stehy.

Jednoduché to nebylo ani pro krásnou herečku. Když Commodus zařve na svou sestru: „Tak co, nejsem milosrdný?“, jednalo se o improvizaci herce Joaquina Phoenixe. Herečka to ale vůbec nečekala a byla opravdu vyděšená, její reakce tak nebyla vůbec hraná.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Connie Nielsen (@cn_connienielsen)

Na úspěch nenavázala

Kráska, která vypadala, že má skvělou kariéru před sebou, ale na obrovský úspěch filmu nenavázala. Následně vytvořila několik menších rolí po boku známějších mužských partnerů, jako například ve snímcích Zelené peklo, Štvanec či Liga spravedlnosti.

Kontroverze přišla se snímkem Nymfomanka od dánského režiséra Larse von Triera. Jestli se ale něco krásné herečce nedá upřít, tak je to její vzhled. I v padesáti pěti letech vypadá naprosto neskutečně.

A fanouškům se klidně ukáže i bez make-upu u běžných domácích prací. Filmový úspěch sice nepřišel, ale na svůj vzhled může být právem pyšná.

Autor: Barbora Turková


Související články