Gilmorova děvčata: Šprtka Paris se pořádně odvázala. Podívejte se, jak rebelsky dnes vypadá

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
LIZA WEIL
LIZA WEIL

Je to již téměř jednadvacet let od premiéry prvního dílu oblíbeného seriálu Gilmorova děvčata. Svéráznou a ctižádostivou kamarádku hlavní hrdinky Paris Gellerovou, kterou ztvárnila herečka Liza Weil, byste poznali i po letech. Dlouhé vlasy sice zkrátila, ale v obličeji snad vůbec nezestárla!

Dnes třiačtyřicetiletá Liza Rebecca Weil, pochází z New Jersey. Dětství strávila cestováním po světě s komediální hereckou společností svých rodičů. V tomto případě jablko nepadlo daleko od stromu a není tak divu, že se později začala Liza zajímat právě o herectví.

Rodiče ji v herectví podporovali

První divadelní role přišly, když bylo Lize sedm let. Její rodina se usadila v malém městečku v Pensylvánii, kde Liza začala hrát v místním divadle. Rodiče dceru v herecké kariéře podporovali a umožnili jí několikrát měsíčně jezdit do New Yorku na konkurzy.

Objevila se v několika divadelních představeních, ve větší filmové roli debutovala v roce 1998 v celovečerním filmu Nechte mě žít. O rok později si zahrála po boku Kevina Bacona ve filmu Ozvěny mrtvých a následovaly další filmy a seriály.

Asi nejznámější jsou její role Paris Gellerové v seriálu Gilmorova děvčata a Bonnie Winterbottomové v seriálu Vražedná práva.

Původně měla ztvárnit titulní roli

Herečku známe především díky postavě ambiciózní Paris Gellerové z Gilmorových děvčat. Málokdo už ví, že v seriálu měla původně ztvárnit právě titulní roli Rory Gilmorové. Tu však nakonec získala herečka Alexis Bledel.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílel uživatel @lizaweil

Autorce seriálu Amy Sherman-Palladino se však Liza líbila natolik, že ji přesto chtěla obsadit. Scénáristi proto napsali Lize „na míru” novou postavu svérázné premiantky Paris, Roryiny spolužačky a rivalky, později dobré kamarádky.

S Paris v dospělé podobě jsme se mohli opět setkat i v pokračování seriálu, tedy ve čtyřdílné mini-sérii Gilmorova děvčata: Rok v životě (2016)

Ve skutečnosti bruneta

Přestože dnes nosí účes z krátkých blond vlasů, herečka je od přírody bruneta. Vlasy si obarvila právě kvůli seriálu Gilmorova děvčata, aby její postava kontrastovala s hnědovlasou hlavní hrdinkou Rory. Evidentně se se svojí proměnou ztotožnila a u blond už zůstala.

V roce 2006 se herečka vdala za herce Paula Adelsteina (známý ze seriálu Útěk z vězení), se kterým má dceru Josephine. V roce 2017 se ale rozvedli.

Již rok předtím se během natáčení seriálu Vražedná práva seznámila s hercem Charliem Weberem. Spolu tvořili pár až do roku 2019. V současnosti je herečka single.

Autor: Michaela Pauerová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články