Frenchy z Pomády oblékla po 42 letech ikonickou růžovou bundičku. To, jak v ní teď vypadá, vás dostane

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
didi conn 1
didi conn 1

Pomáda je dnes už kultovním hudebním filmem, nebo chcete-li muzikálem, s ikonickou dvojicí v podobě Johna Travolty a Olivie Newton-John. Pomáda ale nejsou jen oni dva. Pamatujete na šílenou Frenchy, která si obarvila hlavu na růžovo?

Ztřeštěnou Frenchy ztvárnila herečka Didi Conn. Celým jménem Edith Conn, avšak i přes svůj pokročilý věk používá v podstatě jen svou přezdívku z mládí Didi.

Postava Frenchy toužila po tom stát se kosmetičkou a dělat lidi krásnějšími. Byla to právě ona, kdo pomohl hlavní postavě Sandy na konci filmu s proměnou v drsňačku.

Herecká kariéra

V době natáčení jí bylo dvacet sedm let, ale díky svému mladistvému vzhledu mohla bez problémů hrát středoškolačku.

Nebyla to zdaleka její první role. Pravidelně se na filmovém plátně objevovala od sedmdesátých let.

V Americe zářila v seriálu The Practice nebo v komediálním seriálu Benson. Pro české diváky jsou tyto seriály spíše neznámou, a proto pro nás spíše zůstává herečkou jediné role.

I přesto, že příští rok oslaví sedmdesáté narozeniny, je stále herecky aktivní a v příštím roce má premiéru komedie The Mimic, kde se Didi také objeví.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Didi Conn (@didiconnofficial)


Osobní život

První manželství jí nevyšlo a skončilo po třech letech ve stejném roce, kdy měla Pomáda premiéru. Vdávala se mladá ve dvaceti čtyř letech, a středoškolačku Frenchy tak hrála už jako rozvedená.

Druhé manželství se skladatelem Davidem Shirem trvá dodnes. David do manželství přivedl svého syna Matthewa a druhého syna Daniela společně adoptovali.

Letos Daniel oslavil dvacáté osmé narozeniny a je silným autistou. Právě proto se Didi o autismus více zajímá. Od roku 2008 je národní mluvčí a tváří Autism Speaks, největší americké organizace zabývající se autismem.

Jako herečka je často obsazována do komediálních rolí a svůj smysl humor a dobrou náladu ráda šíří dál.

To byl jeden z důvodů, proč před dvěma lety přijala nabídku stát se součástí soutěže Dancing on Ice, což je obdoba naší StarDance, jen se odehrává na ledě. Ve svých šedesáti sedmi letech byla nejstarší soutěžící.

Elán jí tedy rozhodně nechybí, a i přes svůj věk je velmi aktivní na sociálních sítích, kde ráda sdílí vzpomínky na milovanou Pomádu.

Autor: Naďa Brožová


Související články