Fotr je lotr: Jebalova tchyně vypadá před osmdesátkou skvěle. Toto je maminka slavné Gwyneth Paltrow

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Blythe Danner Fotr je lotr
Zdroj: Profimedia

První díl trilogie komedie Fotr je lotr byl natočen už v roce 2000, dvojka vznikla o čtyři roky později a trojka Fotři jsou lotři se na plátnech kin objevila v roce 2010. Ve všech dílech se objevila i americká herečka Blythe Danner.

Blythe Danner se narodila 3. února 1943 ve Filadelfii jako dcera bankéře. Od mládí si mohla dělat, co chtěla. A mladá dáma chtěla zkusit herectví, proto studovala i dramatické umění.

V šedesátých letech se poprvé začala objevovat na divadelních prknech a získávala za své výkony první ocenění.

Nejkrásnější herečka své doby

V té době se začala objevovat i v reklamách a byla označována jako jedna z nejkrásnějších hereček své generace. Přestože šla v jednu chvíli z role do role, objevovala se spíše v televizi či v seriálech.

Dlouhou dobu nemohla proniknout na plátna kin, to se jí stalo až na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let.

Později se stala múzou režiséra Woodyho Allena a objevila se v jeho snímcích jako Alice, Manželé a manželky nebo Jiná žena. Pravidelně se objevuje v různých filmech, úspěšnou byla hlavně v komediálním žánru.

Blythe Danner

Zdroj: Profimedia

Do toho patří i trojice snímků Fotr je lotr, kde se objevila jako manželka Roberta De Nira.

Jaká matka, taková dcera

V posledních letech na sebe poutá pozornost hlavně díky své dceři, kterou je slavná herečka Gwyneth Paltrow. S tou má skvělý vztah, často spolu pózují na společných fotografiích. Gwyneth v současnosti slaví úspěch především se svou značkou Goop.

A nikoho asi nepřekvapí, když herečka často do propagace zapojuje i svou maminku. Je vidět, že Gwyneth po Blythe zdědila krásu, kterou následně přenesla i na svou dospívající dceru Apple.

Její herecké kolegyně jsou nadšené a není se vůbec čemu divit. Blythe totiž i dva roky před osmdesátkou vypadá naprosto perfektně.

Autor: Barbora Turková


Související články