Forrest Gump: Z Jenny žádná velká kráska nevyrostla. To, jak teď vypadá, vás překvapí

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
forrest gump jenny
forrest gump jenny

Forrest Gump patří mezi nejoblíbenější zahraniční filmy u nás. Snímek Roberta Zemeckise z roku 1994 má na svém kontě šest Oscarů. Forrestovu dětskou lásku si v něm zahrála maličká Hana Hall. Jak teď vypadá a co ji zaměstnává?

Jenny byla ve filmu Forrestovou láskou i rádkyní. Hanna se jí zhostila s chutí a dětskou nevinností.

Vždyť hraní se chtěla věnovat už v raném věku a být součást nějakého filmu pro ni byl splněný sen. Casting na Zemeckisův filmu vyhrála, když jí bylo sedm let.

Je z ní studovaná filmová producentka

Diváky si ihned získala nejen svou dětskou tvářičkou, ale také jistotou, jakou Forrestovu dětskou lásku zahrála. Navíc šlo o velmi kladnou postavu, kterou prostě nelze nemilovat.

Brzy se dočkala i prvních hlavních rolí. Jmenujme například snímek Homecoming z roku 1996. V témže roce jsme ji mohli vidět ještě ve filmu Není úniku. Postupem času získávala další a další role.

Zdroj: Profimedia

Práce na Forrestovi Gumpovi a dalších filmech pro ni byla velká zkušenost a od herectví ji neodradila, naopak.

Studovala proto na Vancouver Film School, po absolvování se z ní však stala filmová producentka.

Na další velkou roli čeká. Dočká se?

V současné době se Hanna věnuje herectví jen příležitostně. Zakotvila v kriminálních seriálech, v nichž ale hraje jen epizodní role.

Ze seriálů vysílaných u nás jsme ji mohli zahlédnout třeba v Myšlenkách zločince. Její poslední velký zářez byla role v seriálu Mystérium sexu.

Na sociálních sítích není příliš aktivní. Používá veřejně pouze Twitter, a to k vyjadřování svých názorů.

Naposledy se zapojila do diskuze ohledně hnutí Black Lives Matter, cizí jí není ani téma feminismu nebo v poslední době hojně probírané téma koronaviru.

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články