Flintstoneovi: Betty už šmrncovní ženu z doby kamenné nepřipomíná. Jejího zamračeného výrazu se leknete

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
Flinstonovi
Flinstonovi

Do povědomí se komička Rosie O’Donnell dostala díky filmu Flintstoneovi. Jenže herečka se od dob natáčení změnila prakticky k nepoznání a svým vzhledem fanoušky spíše děsí.

Komička, herečka a producentka Roseann O’Donnell se narodila 21. března 1962 jako třetí z pěti dětí. Odmalička se Rosie, jak jí brzy začali všichni říkat, věnovala komedii a svými kousky bavila spolužáky na střední škole. Navíc to byla opravdová krasavice, protože byla zvolena jako královna plesu a prezidentka třídy. Kde ty loňské sněhy jsou.

Role díky perfektnímu smíchu

Školu na Bostonské univerzitě nedokončila a vrhla se na herectví, ve filmech se začala objevovat od svých dvaadvaceti let. Úspěch ale slavila i v televizi, a to ve své vlastní show The Rosie O’Donnell Show, za kterou získala několik cen Emmy, ale show překvapivě skončila už po šesti letech. Ve stejnou dobu se objevila ještě v jednom úspěšném projektu.

V hrané adaptaci úspěšného animovaného televizního seriálu Flintstoneovi.

Rosie hrála Betty Rublovou, které se sice moc nepodobala, ale roli získala díky svému skvělému smíchu. Hraný seriál totiž vychází z kreslené televizní série, která na počátku šedesátých let zcela ovládla Ameriku. Autoři tehdy přišli s nápadem zasadit úplně obyčejnou americkou rodinu do doby kamenné.

Zdroj: Profimedia

Třetí manželství už snad vyjde

Na svém kontě má komička desítky rolí, ale později se do povědomí zapsala i jako věrná podporovatelka různých charitativních organizací. Například v roce 2006 věnovala skoro šest milionů dolarů na pomoc po hurikánu Katrina. Od roku 2000 měla svůj vlastní časopis, který ale vydržel jen několik let.

Pokusila se i o spisovatelskou kariéru, a v roce 2011 dokonce rozjela spolupráci se světoznámou celebritou Oprah Winfrey. Její soukromý život je ale možná zajímavější než ten pracovní. Přestože má pět dětí, v roce 2018 se zasnoubila se svou dlouholetou partnerkou Elizabeth Rooney, která je ale o dvacet tři let mladší než ona. Do svatby se Rosie ale nehrne, za sebou má totiž už dvě lesbická manželství.

Její milovaná byla v armádě

O své vyvolené říká, že je nádherná a vyrovnaná žena, která si nenechá do ničeho mluvit. A vypadá to, že Elizabeth známou komičku opravdu miluje, i když jí Rosie neustále říká, že je na ni moc stará. Elizabeth ale byla v armádě, takže si do vztahu nenechá mluvit. Podle Rosie má prý hodně dobré argumenty.

Vedle své výrazně mladší partnerky ale vypadá komička poměrně staře. Od dob filmu Flintstoneovi výrazně zestárla, přestala si barvit vlasy, a především i výrazně přibrala. Herečka ale nevypadá, že by jí to vadilo a vedle své osudové ženy je šťastná a zamilovaná.

Autor: Barbora Turková

Související články