Fantom opery: Okouzlující Christine je snad čím dál tím krásnější. Podívejte se, jak vypadá 16 let od premiéry

od Andrea Světlíková
2 minuty čtení
Emily Rossum
Emily Rossum

Když ji v roce 2004 viděli diváci ve filmovém muzikálu Fantom opery, nemohli se na ni vynadívat. Krásná Emmy Rossum jim zkrátka vzala dech nejen svým vzhledem, ale i pěveckým rozsahem. Její kariéra ale poslední dobou trochu pohasíná, což je vzhledem k jejímu talentu velká škoda.

Svou hereckou kariéru započala Emmy Rossum, když jí bylo sedm let, tehdy byla vybrána jako členka dětského sboru.

Studovala klasické hlasové techniky a divadelní vědu a objevila se ve více než dvaceti operách, které nastudovala v pěti jazycích. Debutovala v roce 1999 v televizní seriálech, do povědomí se dostala i televizním filmem Příběh Audrey Hepburnové.

Svou roli neznala

Nejvíce se ale proslavila v roce 2004, kdy ji režisér Joel Schumacher obsadil do roli Christine v dramatickém muzikálu Fantom opery. Emmy bylo v době natáčení teprve šestnáct let, ale její přesvědčivý výkon jí zařídil nominaci na několik cen, včetně Zlatého glóbu.

V konkurzu tehdy neuspěly takové hvězdy jako Michelle Williams, Olivia Grant nebo Anna Paquin. Roli také málem získala Katie Holmes, ale režisérovi se zdála moc tlustá.

Postava Christiny Daaé měla skutečný předobraz ve švédské operní pěvkyni Christině Nilsson a mladá herečka i představitel fantoma Gerard Butler se svěřili, že své role před natáčením neznali.

Snímek byl nominován na tři Oscary, ale nezískal ani jednoho, což dodnes mnoho diváků nechápe.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Emmy Rossum (@emmy)

Proměna na jedničku

Mladá herečka měla v tu dobu kariéru před sebou, ale rozhodla se, že se místo herectví bude věnovat spíše zpěvu a opeře. Mezi její další výrazné snímky patří například film Tajemná řeka z roku 2003, do kterého ji po bok Seana Penna obsadil Clint Eastwood. Následujícího roku se objevila po boku Jakea Gyllenhaala v kasovním trháku Rolanda Emmericha Den poté.

Více se jí dařilo v televizní tvorbě. Zaujala třeba v seriálu Shameless a nejnověji v počinu Angelyne, který měl mít premiéru v loňském roce. Jde o kontroverzní popovou ikonu, kterou v osmdesátých letech proslavily billboardové kampaně.

Angelyne byla svým vzhledem velmi kontroverzní, milovala růžovou a odvážné, trochu odpudivé růžové módní kousky. Proměna maskérů se u mladé herečky povedla na jedničku a na ulici byste ji jako bývalou plastikovou modelku nepoznali.

Autor: Barbora Turková

Související články