Dva a půl chlapa: Z Alana je holohlavý sympaťák s bradkou. Takto mu to sluší po 18 letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Dva a pul chlapa Alan
Zdroj: Profimedia

Už je to šest let, co skončilo natáčení celosvětově úspěšného sitcomu Dva a půl chlapa. Jak se změnil jeden z hlavních představitelů Jon Cryer, který v seriálu ztvárnil největšího slušňáka Alana?

Jonathan Niven Cryer se narodil v roce 1965 do umělecké rodiny v New Yorku. Jeho maminka Gretchen byla herečka, zpěvačka, dramatička a skladatelka. Otec David se také živil jako herec, zpěvák a producent.

Od dětství měl jasno

Vyrůstal společně se dvěma sestrami a už ve dvanácti letech se rozhodl, že bude hercem. Rodiče mu nejdříve moc nevěřili, ale on si nakonec prosadil svou.

První, a dokonce hlavní roli získal ve filmu Žádná maličkost v roce 1984. Velký boom ale zažil až po komedii Kráska v růžovém.

Poté si zahrál padoucha Lennyho Luthora ve filmu Superman 4. Se svým budoucím dlouholetým kolegou Charlie Sheenem se poprvé setkal v roce 1991 při natáčení Žhavých výstřelů. Ucházel se také o roli Chandlera v seriálu Přátelé.

Na životní roli si počkal

V sitcomu se nakonec přece jen prosadil, ale zhruba o deset let později. V roce 2003 se začal vysílat seriál Dva a půl chlapa, kde ztvárnil postavu Alana Harpera. Jeho bratra, bohatého starého mládence, za kterým se otočí nejedna krasavice, si zahrál již zmíněný Charlie Sheen.

Jon Cryer

Zdroj: Profimedia

Jon Cryer zde dokázal naplno využít svůj komediální potenciál a slušňáckého troubu Alana ztvárnil dokonale. Za roli dokonce v roce 2009 získal cenu Emmy.

Po osmi sezónách byl ze sitcomu vyhozen Charlie Sheen z důvodu svých osobních problémů. „S Charliem jsme to pěkně rozjeli. Prvních pár let v této show bylo skvělých. Vše bylo až neuvěřitelně plynulé, společně jsme prožili skvělé časy a vše krásně fungovalo,“ zavzpomínal pro Entertainment Weekly.

Ze slušňáka drsným sympaťákem

Charlieho Sheena v seriálu nahradil o několik let mladší Ashton Kutcher a natáčelo se ještě další čtyři roky. Role Alana byla pro Jona prozatím tou nejvýznamnější.

V soukromí je Jon podruhé ženatý s reportérkou Lisou Joyner a společně vychovávají adoptovanou dceru. Z prvního manželství má syna Charlieho.

Brzy šestapadesátiletý herec prošel od dob svého účinkování v seriálu velkou proměnou. Shodil vlasy a tvář si nechal zarůst vousy. Ačkoliv ho někteří fanoušci nepoznávají, rozhodně mu to sekne.

Zdroj: csfd.cz, wikipedia.org, fandimeserialum.cz, zivotvcesku.cz, ew.com
Autor: Karolína Stoczková


Související články