Do kin míří příběh jednoho z nejznámějších vojevůdců. Joaquin Phoenix byl před natáčením nervózní

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Joaquin Phoenix
Zdroj: Andrea Raffin / Shutterstock.com

Obávaný francouzský vojevůdce Napoleon Bonaparte zažil ve své době strmý nárůst moci, který následně vedl k ještě rychlejšímu pádu. Ridley Scott se rozhodl život tohoto vojevůdce oživit na filmovém plátně a hlavní roli svěřil hollywoodskému tajnůstkáři Joaquinu Phoenixovi.

Francouzský vojevůdce Napoleon Bonaparte žil v letech 1769–1821 a byl francouzským vojevůdcem a císařem.

Rychlý růst a strmý pád

Během francouzské revoluce začala rychle stoupat jeho sláva, následně se v roce 1799 převratem chopil moci ve Francii a v roce 1804 se nechal korunovat císařem

Chytrý, ambiciózní a zručný vojenský stratég Napoleon úspěšně vedl válku proti různým koalicím evropských národů a rozšířil svou říši.

Po katastrofální francouzské invazi do Ruska v roce 1812 se však Napoleon o dva roky později vzdal trůnu a byl vyhoštěn na ostrov Elba.

Není se čemu divit, francouzská armáda na začátku této invaze čítala kolem 450 tisíců vojáků, ale na jejím konci se do Francie vrátilo jen 10 % z nich.

V roce 1815 se sice krátce vrátil k moci, ale po drtivé porážce v bitvě u Waterloo znovu abdikoval a byl vyhoštěn na vzdálený ostrov Svatá Helena, kde zemřel ve věku 51 let.

Joaquin Phoenix jako Napoleon

Ridley Scott nyní oživil příběh tohoto vojevůdce ve filmu Napoleon, na který se čeští diváci mohou těšit 23. listopadu. Hlavní role se ujal Joaquin Phoenix.

Jeho obsazení dokonce vedlo k přepsání scénáře, protože Scott chtěl, aby se herec mohl soustředit mnohem více na postavu Napoleona.

Scott také prozradil, že se Phoenix dva týdny před začátkem natáčení přiznal, že si s rolí neví rady. A co na to Scott? Dalších deset dní s hercem strávil povídáním o filmu a procházeli si scénu po scéně.

Phoenix je tímto přístupem známý a ví se o něm, že se na své role intenzivně připravuje. To se mu vyplatilo ve filmu Walk the Line, kde ztvárnil Johnnyho Cashe. Za svůj výkon získal Oscara.

O soukromém životě tohoto nekonvenčního herce není moc známo, protože si bedlivě střeží soukromí. Od roku 2006 je ve vztahu s Rooney Marou a mají spolu syna Rivera.

Sice vám toho moc nepovíme o hercově životě, ale s jistotou můžeme předem doporučit návštěvu kina, protože pokud tohoto vojevůdce někdo mohl dobře ztvárnit, byl to právě Joaquin Phoenix.

Zdroje: History, Britannica, Napoleon Movies, Biography

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články