Deník princezny: Z Michaela je dnes talentovaný muzikant, který je i přes přitažlivý vzhled stále single

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Denik princezny Michael
Zdroj: ©Walt Disney Co. / Courtesy Everett Collection / Profimedia

Mia je obyčejnou dívkou, která se z ničeho nic dozví, že je princeznou malého evropského království. Musí se naučit etiketu, vylepšit si vzhled a její život se obrátí o sto osmdesát stupňů. Film Deník princezny slavil velký úspěch. A velkou zásluhu na tom měl i herec Robert Schwartzman.

Robert Schwartzman se objevil vedle Anne Hathaway v první dílu snímku Deník princezny. Ten fanoušci mohli vidět v roce 2001 a z této mladé a krásné herečky udělal velkou hvězdu.

Schwartzman hrál nejprve jejího kamaráda, později přítele Michaela.

Ve druhém dílu, který se měl točit i v Praze, se už ale neobjevil, roli odmítl. Ve filmu mluví Mia o tom, že odjel na turné se svou skupinou. Daleko od pravdy nebyla.

Schwartzman ve skutečnosti jel na turné se svou hudební skupinou Rooney, které probíhalo ve stejném termínu jako natáčení.

Bez hudby ani krok

Robert Schwartzman se narodil 24. prosince 1982 do herecké rodiny. Jeho otec Jack, který ale zemřel, když bylo jeho synovi dvanáct let, byl producent, matka Talia je herečkou.

Herecké geny měl budoucí herec a muzikant v sobě, jeho strýcem je Nicolas Cage. Robert vyrůstal v Los Angeles a kromě herectví tíhnul i k hudbě. V roce 1999 založil indie-rockovou skupinu Rooney, ale o dva roky později odjel do New Yorku a skupinu na čas opustil.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Robert Schwartzman (@robertschwartzman)

Hudby se ale nikdy nevzdal, psal písničky a pravidelně jezdil domů, aby je kapele hrál. Na nějaký čas šla ale hudba přeci jen trochu stranou.

A to ve chvíli, kdy se v roce 2001 objevil jako hezounek Michael Moscovitz ve filmu Deník princezny. I přesto se ale několik písní kapely ve filmu objevilo. Sám přiznává, že jakmile přičichl k hudbě, absolutně si ji zamiloval a nemohl bez ní být.

Bude trojka?

Ve druhém díle se sice herec neobjevil, ale když se objevily v roce 2019 spekulace o tom, že by měl vzniknout třetí díl, byl muzikant nakloněn k tomu, že by se v něm klidně objevil.

„Nemám tušení, co chtějí dělat. Nevím, jaké jsou jejich plány, jaký je časový rámec, kdo je zapojen a o jaký se jedná příběh. Vím ale, že by se mi opravdu líbila postava, kterou jsem hrál v prvním díle. Skutečně se s tímto filmem ztotožňuji,“ svěřil se v roce 2019 webu Page Six.

Herec by se možná rád vrátil ke slávě, kterou mu postava Michaela přinesla. Od té doby se ve filmu výrazněji neprosadil, věnoval se spíše kapele, se kterou slavil úspěch.

Pro samou práci mu ani nezbývá čas na soukromí a podle všech informací je sám. Ženy, které milují plnovous a husté tmavé vlasy, by toho klidně mohly využít.

Zdroj: wikipedia.org, pagesix.com, tv.nova.cz
Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články