Dámský gambit: Fenomenální šachistka Beth je ve skutečnosti dlouhovlasá blondýna. Její vzhled vám i tak vezme dech

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
damsky gambit
damsky gambit

Když se streamovací platforma Netflix k něčemu rozhodne, většinou je z toho velký hit. To plátí i o nové minisérii Dámský gambit, kde v hlavní roli exceluje herečka Anya Taylor-Joy.

Točit seriály či filmy čistě z ženského pohledu je velmi moderní. Jedním z důkazů je hit letošního podzimu Dámský gambit. V něm je hlavní hrdinka Beth Harmon excelentní šachistkou.

Děj se odehrává v šedesátých letech minulého století, kdy žena jako šachistka byla v čistě mužském sportu velmi neobvyklá.

Jeden z nejlepších seriálů

Po smrti své matky je umístěna do sirotčince, kde jí jsou podávány opiáty na uklidnění. Na těch si postupně vypěstuje závislost, která jí dokáže hvězdnou kariéru pořádně zkomplikovat.

Seriál sklízí jedno pozitivní hodnocení za druhým a je označován jako jeden z nejlepších seriálů všech dob. Možná je to i tím, že má jen sedm epizod, takže děj se nestačí stát jen plytkým obrazem.

Hlavní roli si zahrála Anya Taylor-Joy, která je nevšedním způsobem velice půvabná. V minulosti si zahrála třeba ve filmech Noví mutanti nebo Čarodějnice, ale teprve Dámský gambit z ní udělal hvězdu. A to i díky tomu, že z původní blond barvy se obarvila na zrzavou.

Nešetří se

Okatá herečka se narodila na Floridě jako šesté a nejmladší dítě do velmi početné rodiny. Matka je původem Španělka a napůl Angličanka, otec má skotské a argentinské kořeny.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Anya Taylor-Joy (@anyataylorjoy)

Byl to až právě hit od Netflixu, díky kterému si jí začal všímat celý svět. Na její výkon zní od diváků i kritiků samá chvála, ale vypadá to, že svým největším kritikem je ona sama.

V jednom z rozhovorů si postěžovala, že se neustále snaží vyhovět hollywoodským standardům krásy, což není moc jednoduché, a navíc jí to ani moc nejde.

Myslí si, že není dostatečně krásná, i když jí ostatní přesvědčují, že krása se nedá definovat. Přestože se takto vnímá, v minulosti dělala modelku.

Z modelky herečkou

Když jí bylo šestnáct, objevila ji modelingová agentka Sarah Doukas, která mimochodem stála i za objevem topmodelky Kate Moss.

Právě modelingová smlouva jí otevřela cestu do hereckého světa. Navzdory svému úspěchu stále pracuje na tom, aby se přijala taková, jaká je.

Kráska, která osm let žila v Argentině, se anglicky naučila až poté, co se odstěhovala do Londýna.

A protože měla s angličtinou i tak stále problém, vrátila se zpět do Argentiny. V angličtině jí nakonec pomohla série o Harrym Potterovi.

Anya je jasným důkazem, že je o budoucí generaci talentovaných herců postaráno.

Autor: Barbora Turková


Související články