Dallas: Sue Ellen už oslavila osmdesátku, ale vypadá o polovinu mladší. Její božský vzhled vás překvapí

od Šárka Blahoňovská
< 1 minuta čtení
dallas
dallas

Všichni si ji dodnes pamatují pro její ikonickou roli Sue Ellen Ewing v televizním seriálu Dallas. Díky ní získala v roce 1981 nominaci na Primetime Emmy Award, také byla dvakrát nominovaná na Zlatý glóbus. Řeč je o herečce Lindě Gray.

Linda Gray se narodila v Kalifornii 12. září 1940. Svou kariéru zahájila už v šedesátých letech jako modelka. Účinkovala i v televizních reklamách.

Na vysněnou roli čekala, ale právě díky malým „štěkům“ a menším rolím se na konci sedmdesátých let dočkala.

Poté, co ji diváci mohli vidět v mnoha televizních pořadech, konečně přišla postava Sue Ellen v seriálu Dallas, která se jí stala osudnou. Hrála ji od roku 1978 do roku 1989.

Životní roli si zopakovala ještě v roce 2012, kdy seriál Dallas získal novou podobu s další generací herců. Natočeny byly dvě řady a dílo upadlo v zapomnění. Na původní kultovku se zkrátka navázat nepodařilo.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Linda Gray (@lindagray_)

Kariéra po Dallasu

Po skončení původního seriálu Dallas pokračovala v televizní kariéře. Zahrála si po boku Sylvestera Stalloneho v komedii Oscar z roku 1991, v dalším úspěšném seriálu Melrose Place či se objevila jako Priscilla Kelly v seriálu Báječní a bohatí. Zkusila si také prkna, která znamenají svět.

V roce 2017 se přidala k obsazení dramatického seriálu Hand of God z dílny Amazon Studios v hlavní roli s Ronem Perlmanem.

Už překročila osmdesátku

V září oslavila již osmdesáté narozeniny. Na svůj věk ale rozhodně nevypadá, člověk by jí hádal o desítky let méně.

Je mladá i duchem a užívá si sdílení svého života s přáteli a fanoušky prostřednictvím svého Instagramu.

Krutá rána ji zasáhla v listopadu minulého roku, když její syn podlehl leukémii.

Autor: Alice Konopásková


Související články