Blafuj jako Beckham: Juliette dříve vytýkali, že vypadá jako kluk. Dnes svým vzhledem vyráží dech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Blafuj jako Beckham
Zdroj: Profimedia

Film Blafuj jako Beckham se na televizních obrazovkách objevil v roce 2002. Britsko-německá komedie se proslavila tím, že vyvrací názory rodičů dívky Jess, která chce hrát fotbal. Oni ji ale od toho odrazují, protože podle nich fotbal není hra pro ženy…


Hlavní postavy filmu ztvárnily herečky Parminder Nagra a Keira Knightley. Právě druhá ze zmíněných byla nejen kvůli tomuto filmu veřejností často označována za ženu, která svým jednáním i vzhledem téměř připomíná muže.

Zatímco ve snímku, který se snaží vyvracet stereotypy, nebylo toto tvrzení úplně na škodu, v reálném životě si Keira kvůli této kritice prošla svým. Dnes je z ní ale žena, o které nikdo nepochybuje.

Jedna z nejlépe placených hereček světa

Keira Knightley se kromě snímku Blafuj jako Beckham, kde ztvárnila roli Juliette Paxton, proslavila i v mnoha dalších filmech. K těm nejznámějším patří Láska nebeská, série Piráti z Karibiku, Anna Karenina nebo Vévodkyně.

Za mnohé své role byla herečka oceněna nominacemi na nejprestižnější filmové ceny. Několikrát byla nominována na Oscara, na cenu BAFTA nebo na Zlatý glóbus.

V roce 2007 se spekulovalo o tom, že by mohla patřit k nejlépe placeným hollywoodským herečkám na světě. O rok později potvrdil časopis Forbes, že se v tomto ohledu umístila na druhém místě.

Je dcerou dramatičky a herečky Sharman Macdonaldové a Willa Knightleyho, divadelního a televizního herce. Není se tedy čemu divit, že její výkony ve filmech diváky oslnily a zanechaly na nich dojem.

Keira Knightley

Zdroj: Profimedia

Ona sama v rozhovorech přiznala, že i když jí občas vadilo, že ji připodobňují k mužům, uvědomovala si, že alespoň zůstane lidem v paměti. Později jim díky tomu mohla vytřít zrak svou proměnou.

Ve 36 letech vypadá božsky

Dnes je skvělé herečce a představitelce mnoha televizních hrdinek 36 let. Proslavila se mimo jiné i tím, že několikrát nafotila sérii fotografií pro Chanel a objevila se i v reklamě, kterou mnoha lidem vyrazila dech.

Od roku 2013 žije Keira Knightley ve vztahu s hudebníkem Jamesem Rightonem. Společně vychovávají dvě děti. Média se ale ani po její proměně nenechala setřást a Keira si prošla mnohými trablemi.

Několikrát musela vyvracet pomluvy o tom, že by trpěla anorexií. List Daily Mail dokonce kvůli těmto zprávám zažalovala. V roce 2006 o sobě sama prohlásila, že je workoholičkou a své práce se nedokáže nabažit.

Uznejte sami, že dnes je Keira jen málo podobná dívce z komediálního snímku, ve kterém si zahrála nadšenkyni do fotbalu. I tak si ji nicméně někteří fanoušci budou i především díky tomuto filmu pamatovat.

Keira tvrdí, že jí to nevadí. I když nešlo o její nejvýznamnější roli, pokud jí chce někdo vnímat jako dívku z roku 2002, alespoň pak uvidí velkou změnu, kterou od onoho roku prošla.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články