Batman se vrací: Mrštná Catwoman už by mohla pomalu do důchodu. Takto skvěle vypadá po 29 letech

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Michelle Pfeiffer
Michelle Pfeiffer

Přestože Michelle Pfeiffer oslavila před dvěma lety šedesáté narozeniny, na jejím vzhledu ani kariéře se to vůbec nepodepsalo. Nestárnoucí herečka vypadá možná ještě lépe než na začátku své kariéry. Do důchodu by už klidně mohla odejít, ale vypadá to, že se jí nechce.

Michelle Marie Pfeiffer se narodila 29. dubna 1958 jako druhá ze čtyř dětí. Vystudovala střední školu a dlouho to vypadalo, že s filmem nebude mít nic společného. Přivydělávala si totiž jako pokladní a trvalo docela dlouho, než se rozhodla, že zkusí štěstí před kamerou. Už na střední škole působila občas v reklamách a pracovala i jako modelka.

Začátky slavné nebyly

Rozhodně to ale nebyl kdovíjaký úspěch a Michelle musela poměrně dlouho čekat na tu pravou roli. Ta ale bohužel nepřišla s filmem Pomáda 2, který byl kritiky strhán. Sama herečka tak zkritizována nebyla, a tak dostala šanci třeba ve filmu Zjizvená tvář po boku Al Pacina.

Všechno změnil až snímek Čarodějky z Eastwicku, ve kterém se objevila po boku Cher a Susan Sarandon. Obě byly v té době už docela známé, kdežto Michelle se do filmu dostala jako poměrně neokoukaná herečka. Od té doby dostávala jednu roli za druhou, úspěch zaznamenala třeba snímkem Manželství s mafií, za který byla nominována na Zlatý glóbus.

Nechce Oscara?

To ale nebyl její jediný úspěch. Prakticky s každým dalším filmem přišla i nominace buď na Oscara, nebo na Zlatý glóbus. Následovala také role Catwoman ve snímku Batman se vrací. Zde si zahrála sekretářku Maxe Shrecka Selinu, která odhalí šéfovy ne úplně poctivé plány na získání financí od města. On se rozhodne shodit ji z mrakodrapu, ale Selina pád přežije a stane se Kočičí ženou.

Michelle byla ve své době opravdu velmi populární, ale z některých svých rozhodnutí dnes zřejmě moc nadšená není. Odmítla třeba roli Clarice, mladé agentky z filmu Mlčení jehňátek. Za tu si později Jodie Foster odnesla Oscara. Kromě Mlčení jehňátek odmítla i role v dalších filmových hitech – Základní instinkt nebo Pretty Woman.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Michelle Pfeiffer (@michellepfeifferofficial)

Popírá zákony přitažlivosti

Většinou ale měla herečka šťastnou ruku. V posledních letech si ji třeba můžeme pamatovat ze snímku Zloba: Královna všeho zlého, kde opět ukázala, že je skvělou herečkou, a navíc i perfektně vypadá. Do hereckého důchodu se tak rozhodně nechystá a stále točí jeden film za druhým.

Patří i mezi nejlépe oblékané herečky a na každé akci je ozdobou. Můžeme jí jen tiše závidět, že dokáže stárnout s grácií a nepotřebuje k tomu zásahy plastických chirurgů. Její recept na krásu je prý pravidelně cvičit, odpočívat, a hlavně se nestresovat.

Ze svého vzhledu měla mindráky

Michelle nebyla vždy se svým vzhledem spokojená. Pak ale vyhrála soutěž Miss a agenti ji začali přesvědčovat, že je opravdu velmi hezká. Jenže pak ji stálo hodně úsilí přesvědčit producenty, že není jen hezká, ale i talentovaná.

Sama o sobě totiž tvrdí, že je perfekcionistka, která nemá ráda novináře. Vyhýbá se i veřejným vystoupením a chodí na ně jen tehdy, když je to součástí její práce. Profesionálka jako ona ale nikdy nikomu nic nedá najevo.

Autor: Barbora Turková


Související články