Barmanka Zoe své křivky rozvlnila v Divokých kočkách. Po 20 letech se pěkně zakulatila a v brýlích byste ji nepoznali

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Divoke kocky Zoe
Divoke kocky Zoe

Jedna z nejslavnějších modelek tmavé pleti Tyra Banks je ženou mnoha tváří. Módní mola už dávno vyměnila za vlastní byznys v podobě televizní show. Před kamerami je jako doma. Své křivky rozvlnila už v roce 2000 jako Zoe v Divokých kočkách. Podívejte se, jak jí to sluší.

Narodila se v Los Angeles v roce 1973 obchodní manažerce a IT konzultantovi. Rodinná idylka netrvala dlouho, protože se rodiče v jejích šesti letech rozvedli. V Kalifornii vystudovala střední školu a nastoupila na vysokou, kterou kvůli začínající kariéře modelky nedokončila.

Nejdříve ji nechtěli, pak z ní byla hvězda

Nejdříve to ale v módní branži na úspěch nevypadalo. V patnácti letech začala obcházet agentury, ale několik prvních ji odmítlo. Úspěch přišel, až když se dostala do Elite Model Management.

Nabídku práce v Evropě neodmítla a rozhodně neudělala chybu. V roce 1991 odchodila pětadvacet přehlídek prestižních značek v rámci pařížského týdnu módy. Později se objevila na obálce Vogue v různých světových mutacích.

Jako první modelka s tmavou pletí nafotila titulku slavného časopisu Sports Illustrated. Společně s o tři roky starší Naomi Campbell byly průkopnicemi modelek s tmavou pletí, ačkoliv se moc nemusely.

Naomi totiž v mladší Tyře viděla spíše konkurenci. Na dlouhých osm let se Tyra stala také andílkem Victoriaˈs Secret.

Zdroj: Profimedia

Po odchodu do modelingového důchodu nezahálí

Úspěchy Tyra posbírala nejen na molech, ale také před kamerou. Začínala ve videoklipu k písni Black or White krále popu Michaela Jacksona. Pak přišla role po boku Willa Smithe v seriálu Fresh Princ. U nás se ale nejvíce zapsala jako barmanka Zoe z filmu Divoké kočky.

V roce 2003 odešla do modelingového důchodu, ale nešla daleko.

Jako moderátorka a porotkyně se pravidelně objevovala v show Amerika hledá topmodelku a pak v Show Tyry Banksové. Oba tyto pořady má pod taktovkou její produkční společnost.

V soukromí moc šťastná nebyla, trápily ji problémy s otěhotněním, které nakonec vyřešila náhradní matkou.

Radostnou novinu, že se stala matkou syna Yorka, oznámila v lednu 2016. S manželem, norským fotografem Erikem Aslou, se později rozvedli.

Dnes sedmačtyřicetiletá bývalá modelka vypadá i přes pracovní vytížení pořád skvěle. Je aktivní ve své firmě, přednášela na Stanfordu a zároveň je mámou na plný úvazek.

Za své o jedenáct kilo těžší tělo než v dobách největší slávy se rozhodně nestydí. Loni totiž znovu přijala nabídku Sports Illustrated a zapózovala ve stejných plavkách jako před dvaadvaceti lety.

Autor: Karolína Stoczková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články