Americká krása: Z materialistické manželky je dáma s kudrnatými kadeřemi. Na další roli čeká už roky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Americka krasa Carolyn
Zdroj: Profimedia

Annette Bening je americká herečka, která už odmalička věděla, že umělecké zaměření má v krvi. Na střední škole začala brát hodiny baletu a studovat herectví.


Ihned po absolutoriu se jí podařilo prosadit v několika divadlech. Zkušenosti pak využila na Broadwayi, kde byla nominována na americkou divadelní cenu Tony.

V 80. letech začala hrát ve filmech a první nominace na Oskara na sebe nenechala dlouho čekat. Druhou pak získala za svou pravděpodobně největší roli Carolyn Burnhamové ve filmu Americká krása.

Nevěrná a materialistická

Annette Bening zazářila v Americké kráse jako žena, která je svému manželovi nevěrná a řeší především pracovní postavení, peníze a majetek. Nevěnuje se tak ani svému manželství, ani rodině jako takové.

Ztvárnit tak trochu záporné role je mnohdy komplikovanější než role usměvavých žen, které jsou pozitivní na všechny strany. Annette to ale zvládla dokonale.

Divákům se představila ještě v dalších filmech, mezi které patří například Pohlednice z Hollywoodu, Mars Útočí! nebo Krajina střelců. Překonat roli nevěrné manželky se jí už ale nepovedlo.

S roky přišla proměna

V Americké kráse byla Annette atraktivní mladou ženou, která neměla problém najít si za svého muže do postele náhradu. I dnes po letech je herečka sympatickou ženou, je ale třeba uznat, že se značně změnila.

Annette Bening

Zdroj: lev radin / Shutterstock.com

Místo rovných vlasů dnes její hlavu zdobí krátké kudrnaté kadeře, vážnější vzhled jí dodávají také brýle. Hodila by se spíše na ztvárnění role knihovnice či úřednice než sexy bohaté realitní makléřky.

To ovšem nemění nic na tom, že na svých dvaašedesát let vypadá skvěle a že její kariéra ještě jistě není u konce. Kdyby se nějaká ta role naskytla, pravděpodobně by po ní s chutí skočila a divákům dokázala, že do důchodu ještě nepatří.

Co se týče osobního života, je Anette v současné době podruhé vdaná a má celkem čtyři děti. Otcem dětí a hereččiným manželem je slavný hollywoodský herec a producent Warren Beatty.

V roce 2006 herečka natočila prozatím svůj poslední film. V ten samý rok také získala svou hvězdu na hollywoodském Chodníku slávy. Ačkoli se dlouhé roky v žádném novém snímku neobjevila, neznamená to, že se to už nestane.

Prozatím je ale především tou, která v Americké kráse ztvárnila jednu z hlavních rolí. A tak si ji pravděpodobně většina z nás bude už navždy pamatovat: jako ambiciózní realitní makléřku, která se nebojí ničeho.

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články