Americká krása: Z Angely je po 21 letech atraktivní upírka. Doslova vás probodává pohledem

od Šárka Blahoňovská
3 minuty čtení
americka krasa mena suvari
americka krasa mena suvari

Herečka z Americké krásy Mena Suvari se za své tělo nestydí. Klidně se opaluje nahoře bez a ukáže se v plné kráse. A to klidně i poté, co se ve čtyřiceti dvou letech stane poprvé matkou.

Má v sobě estonské, řecké a americké geny. Její otec byl estonský psychiatr a matka řecko-americká zdravotní sestra.

Přesto se budoucí herečka narodila už v Americe jako nejmladších ze čtyř sourozenců. Herecký talent má ale jen ona, protože její tři bratři pracují v armádě.

Z modelky herečkou

Stejně jako mnoho jiných hereček i ona začínala jako modelka. Ale trochu podvodem, protože zalhala, že jí je třináct let, aby mohla podepsat modelingovou smlouvu. Bylo jí totiž o rok méně.

Na střední škole balancovala mezi modelingem a učením, ale nakonec školu úspěšně dokončila a s rodiči se přestěhovala do Los Angeles.

Z Los Angeles to byl už jen krok od splnění hollywoodského snu. Začínala maličkými rolemi v seriálech, jako byly třeba Nemocnice Chicago Hope nebo Pohotovost.

První výraznější roli získala ve filmech Nowhere či Sběratel polibků.

Ruka ani břicho z plakátu nejsou její

Za její nejúspěšnější rok se dá považovat rok 1999, kdy se jí podařilo získat dvě zásadní role.

První byla v dramatu Americká krása, v níž přišla role divoké Angely. Zde ukázala všestranné herecké schopnosti, a přestože nebyla nominovaná na Oscara, což si podle mnohých zasloužila, získala nominaci Britské akademie pro nejlepší herečku ve vedlejší roli.

Meně Suvari, pro kterou to znamenalo přerod ve všeobecně známou herečku, to pomohlo k dalším rolím.

Zdroj: Quinn Jeffrey / Shutterstock.com

Přesto nebyla na roli první kandidátkou. Role Angely Hayes byla původně nabídnuta Kirsten Dunst, Sarah Michelle Gellar, Brittany Murphy a Katie Holmes, ale všechny odmítly.

O roli se ucházela i Kate Hudson, nakonec ale byla vybrána právě Mena. Zajímavé je, že kultovní plakát, na kterém je vidět břicho a ruka, ve které je rudá růže, nepatří herečce, ale modelce Chloe Hunter.

Od dramatu k teen komedii

A zatímco snímek z ní udělal váženou herečku, další role byla úplně jiná. Šlo o postavu nevinné sexy Heather v teen komedii Prci, prci, prcičky.

V tu dobu už byla Mena za hvězdu a zřejmě nečekala, jak moc bude tahle filmová série o sexuchtivých studentech úspěšná. A přestože vzniklo dohromady několik dílů, Mena se objevila jen v prvních dvou.

Kariéra byla pro herečku s velkýma očima a výraznou rtěnkou, kterou si oblíbila nosit na společenské akce, vždycky na prvním místě.

Na osobní život začala myslet docela pozdě. V roce 2000 si vzala o osmnáct let staršího kameramana. O pět let později se ale rozvedli kvůli velkým vzájemným rozdílům.

Maminkou až po čtyřicítce

Mena nikdy neměla problém ukazovat se tak, jak ji Pán Bůh stvořil. Často se tak ukazovala třeba na pláži nahoře bez a nedělalo jí to vůbec problém. Herečka tak dělala radost nejen fotografům, ale i fanouškům.

Vypadá to, že kráska se rozhodla uklidnit až letos. Na podzim totiž oznámila, že se příští rok na jaře stane ve svých čtyřiceti dvou letech poprvé matkou.

Časopisu People prozradila, že čeká chlapečka. Dodala, že o dítě se s manželem Michaelem Hopem, kterého si vzala v roce 2018, pokoušeli už dlouho.

Pořád čekala, kdy to přijde

Přiznala, že vlastní potomek se pro ni rovná zázraku, protože se předtím dostala do fáze, kdy z očekávání dítěte byla vystresovaná a byla tím pohlcená.

Prý si každé ráno měřila teplotu a čekala, kdy se to stane. Radostná zpráva tak přišla až letos, když odletěla pracovně do Gruzie a tam si všimla prvních změn.

Herečka, která zřejmě jen tak své dva kultovní snímky nepřekoná, je stále velmi aktivní. Třeba letos se chlubila hned třemi natočenými snímky.

Zajímá se ale i o témata ženské rovnoprávnosti a je zapojena do charitativních akcí proti rakovině prsu.

Ve čtyřiceti dvou letech vypadá díky svému nevinnému obličejíku o dvacet let mladší.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články