Americká krása: Hanbatá Jane po 21 letech už nevypadá děsivě. Je z ní krásná zrzka s milým úsměvem

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
jane americka krasa
jane americka krasa

Americká herečka a producentka Thora Birch zazářila hlavně jako Jane ve filmu Americká krása. O další úspěšné role ji svým chováním možná připravil její otec, který si pro ostrá slůvka nechodil daleko. Dokonce si od herectví musela dát na nějakou dobu pauzu a pro jistotu vystudovala jiný obor, aby měla otevřená zadní vrátka. Co dnes dělá?

Americká herečka a producentka Thora Birch se narodila v roce 1982 v Los Angeles. Své jméno získala podle severského boha blesku a hromu.

Oba rodiče pracovali v zábavním průmyslu, zkušenosti mají také z filmů pro dospělé. Není divu, že Thora přičichla k herectví už jako dítě, když se objevila v několika reklamách, například na Burger King.

Hrát začala jako předškolní dítě

V šesti letech naskočila do seriálu Day by Day, a za roli Molly ve filmu Fialový návštěvník dokonce získala ocenění pro herce do devíti let.

Na počátku devadesátých let se před kamerou potkala s velikány filmu jako Melanie Griffith a Donem Johnsonem. Obstála tehdy v konkurzu, do kterého byly přihlášeny čtyři tisíce dívek.

Ten největší úspěch jí ale přinesla až role Jane v mega úspěšném filmu z roku 1999 Americká krása. Tehdy jí bylo sedmnáct a v jedné ze scén ukázala nahé vnady.

Zdroj: Tinseltown / Shutterstock.com

S takto choulostivými scénami museli souhlasit rodiče, kteří dokonce byli přítomni na natáčení. Její otec byl také jejím manažerem a později jí způsobil i řadu problémů.

Složité charaktery jsou její doména

Role komplikovaných mladých dívek jí šly velmi dobře. Po Americké kráse ztvárnila Enid v Přízračném světě po boku Scarlett Johansson, tato role jí zároveň vynesla první nominaci na Zlatý glóbus.

Nominaci na Emmy pak získala za roli ve filmu Bez domova. Objevila se také ve videoklipu skupiny Limp Bizkit.

Poté si začala filmové role pečlivě vybírat, aby sama sebe více motivovala a přesunula se do nezávislého sektoru, kde neměla tak velké publikum, na které byla doposud zvyklá.

Na place se občas projevila její náladovost a z filmu Election byla dokonce vyhozena. Do některých hádek byl zapojený i její otec, který údajně jednomu herci i vyhrožoval, aby dcera dostala roli.

Od roku 2012 si dala čtyřletou pauzu a vystudovala práva. Během pauzy se také uklidnily rozjitřené vztahy v hereckém průmyslu a ona se poté mohla vrátit.

Hned získala roli v seriálu Colony a vrátila se do nezávislého sektoru. Letos Thora oslavila osmatřicáté narozeniny a je z ní krásná zrzka.

Autor: Karolína Stoczková


Související články