Alf: Maminka Kate už značně zestárla. Budete zírat, jak moc se za 35 let změnila

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
only u uvodní foto
only u uvodní foto

Do paměti diváků se Anne Schedeen zapsala jako maminka z legendárního seriálu Alf. Herečka do své filmografie sice pár snímků ještě přidala, ale žádným z nich svou seriálovou roli nepřekonala.

Seriál Alf se na televizní obrazovky měl vrátit po skoro třiceti letech v roce 2018. Nový scénář k chlupatému mimozemšťanovi, který se v roce 1986 zřítil na dům rodiny Tannerových, měli napsat původní scénáristé Tom Patchett a Paul Fusco.

V pokračování s ní nepočítali

Nové díly o malém mimozemšťanovi, který má neustálou chuť na kočky, měly sledovat svého protagonistu, jak se vrací na Zem k nové rodině. S herečkou Anne Schedeen se proto už do dalšího pokračování nepočítalo stejně jako s dalšími herci z původních dílů. A z práce na nových dílech ostatně nakonec sešlo úplně.

Luanne Ruth Schedeen se narodila 8. ledna 1949 a do paměti diváků se zapsala hlavně jako televizní herečka. Její filmový debut se konal v roce 1976 v sci-fi hororu Embryo. Největší úspěch ale přišel v roce 1986, kdy byla herečka obsazena do role maminky Kate Tannerové v komediálním seriálu Alf.

Komplikace při natáčení

Seriál se vysílal čtyři roky, měl 102 epizod a rozdělen byl do čtyř řad. Pro mnohé herce bylo ale natáčení velmi komplikované a časově náročné. Nezvládali během něj pracovat na jiných projektech, což pro ně byl docela problém. I přesto slavil Alf úspěch po celém světě, včetně České republiky.

Zdroj: Profimedia

Poslední díl s názvem Loučení byl odvysílaný v roce 1990 a končí titulkem Pokračování příště… Ale žádné příště už nepřišlo. Má se za to, že šlo o pokus ze strany štábu seriálu zatlačit na společnost NBC, která seriál vysílala, aby nebyl ukončen. Záměr se ale nezdařil a Loučení byl tak poslední díl.

Herectví pověsila na hřebík

Anne Schedeen se pak další zásadnější role už nedočkala. Objevila se v seriálu Perry Mason a v roce 1999 v Soudkyně Amy, ale poté se z hereckého světa stáhla. S manželem, hercem Christopherem Barrettem má dceru Taylor a od roku 2015 je velvyslankyní v organizaci Holiday Heroes, která pomáhá znevýhodněným rodinám.

Od dob vysílání seriálu uběhla už pěkná dávka času a herečka se velmi změnila. Naštěstí nemá zapotřebí plastické operace a účes à la Jágr vystřídaly dlouhé vlasy.

Na svou klíčovou roli ráda vzpomíná a možná by i ona byla ráda za nové díly. Nicméně těch se ona ani diváci zřejmě nedočkají.

Autor: Barbora Turková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články