24 hodin: Nebojácná dcera Kiefera Sutherlanda se změnila k nepoznání. Jejích obrovských rtů se leknete

od Nikola Jaroschová
3 minuty čtení
elisha cuthbert
elisha cuthbert

Dívka s netypickým jménem, které zní skoro jako ženská varianta jména Elijah. Elisha Cuthbert se proslavila hlavně díky seriálu 24 hodin. Na svém kontě má ale desítky rolí. Občas se mihla na televizní obrazovce a v časopisech se začala objevovat jako nejkrásnější žena světa. I díky tomu nemohla zůstat bez povšimnutí.

Její hvězda neustále roste a s její dokonalou tvářičkou, malým nosíkem, drobnou postavou, blond vlasy a tmavě modrýma očima si získala úspěch hlavně u mužského publika. Elisha sice působí jako svůdná kráska, ale raději se drží dál.

Chce se zlepšovat

Herectví se chtěla věnovat odmalička, ale nemá za sebou žádnou hereckou školu nebo kurz. A je na to také hrdá a rázně odmítá poznámky o neprofesionálnosti. Sama si myslí, že nemusí chodit na hodiny herectví, protože se zlepšuje s každým natočeným filmem.

To ale neznamená, že by teď byla se svými výkony spokojená. Dodává, že i v posledních snímcích vidí chyby, na kterých je potřeba pracovat.

Právě svou pílí, snaživostí a ochotou vyhovět ostatním se dostala až na vrchol. To o ní tvrdí i její kolegové a režiséři. Prý je to jedna z nejprofesionálnějších hereček, co potkali.

Elisha se narodila v Kanadě a sama říká, že byla hodné dítě. I když si vymyslela, že má alergii na laktózu, aby nemusela pít mléko.

Hurá do Bílého domu

Už v šesti letech začala sbírat úspěchy jako modelka v časopisech, protože její krása byla evidentní. Překvapivě zaujaly hlavně její nohy, takže působila jako „modelka chodidel“. Modeling ji sice bavil, ale věděla, že chce víc.

Že se chce dostat před kameru. S tím jí pomohl jeden její rodinný přítel, který matce doporučil, aby ji vzala na konkurz. Elisha uspěla už ve svých čtrnácti letech, kdy v České republice natáčela drama Dancing on the Moon.

Díky seriálu Populární mechanika pro děti se tehdy patnáctiletá Elisha dostala i do Bílého domu. Zaujala totiž svými moderátorskými výkony tehdejší první dámu Hillary Clinton. Přestože v době natáčení filmů poctivě studovala, všechno zvládla na jedničku, a to ve škole chyběla třeba i pět set hodin.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Elisha Cuthbert (@elishaphaneuf)

Krásná a pracovitá

Po škole se rozhodla, že se herectví bude věnovat naplno a z Kanady se odstěhovala do Los Angeles, protože chtěla konečně prorazit nejen ve filmech, ale i v seriálech. Filmové role, které do té doby získala, byly o ničem a Elisha chtěla víc. Tvrdě pracovala, aby nezklamala hlavně sebe.

Ale všechno nešlo podle plánů, Elisha například nezískala roli ve filmu Spiderman. Tři měsíce poté ale měla v kapse svou nejslavnější roli Kim Bauer v seriálu 24 hodin.

Seriál se odehrává v reálném čase a herečka zde hrála dceru hlavního hrdiny, který má na všechno jen dvacet čtyři hodin. Kim během té doby vystřídala množství kostýmů, ale fanoušky si získala hlavně svým vzhledem.

Kráska z Lásky nebeské

Přestože má na svém kontě desítky rolí, právě Kim pro ni zatím zůstává tou nejzásadnější, díky níž ji poznal celý svět. Stejně jako její partneři, kterých vystřídala docela dost. Chodila třeba s osobním asistentem Justina Timberlakea, ale štěstí nakonec našla u hokejisty Diona Phaneufa, se kterým chodila od roku 2008. V roce 2013 si ho vzala.

Na to, že má u mužů úspěch, si musela nějakou dobu zvykat. I přesto z toho byla dlouhou dobu v rozpacích a nevěděla, jak se k fanouškům chovat.

Přiznává, že má lidi ráda, ale že miluje i klid. Nejraději ve volném čase maluje, což je pro ni nejlepší způsob, jak zapomenout na všechno.

A jestli si říkáte, že Elishu znáte ještě odněkud, pak je to bezesporu z filmu Sexbomba od vedle či z Lásky nebeské. Zde si zahrála jednu z amerických dívek z baru. Přestože měla ve filmu jen pár scén, byl to další zářez do její bohaté filmografie.

Autor: Barbora Turková


Související články