Zimní oblečení je před uložením třeba vyprat. Čepice a rukavice nikdy neschovávejte pod postelí

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Zimni obleceni
Zdroj: Shutterstock

Počasí venku se sice každým dnem mění, na zimní boty nebo čepice a rukavice to už ale úplně není. Pomalu přecházíte k jarnímu šatníku a přemýšlíte, jak správně po zimě uložit oblečení, které jste v posledních měsících nosili? Máme pro vás několik rad.

Zimní kabát nahradí lehčí jarní bunda. Vysoké kozačky vyměníte za pevnou obuv, která vydrží veškeré jarní procházky. A čepici a šálu už taky potřebovat nebudete. Jak správně oblečení po zimě uložit?

Všechno vyperte

Ačkoli se vám může zdát, že není nutné například zimní bundu nebo čepice před uložením do skříně prát, opak je pravdou. Oblečení uložíte čisté a voňavé, nebudou se v něm držet bakterie, navíc budou vlákna ještě po několik měsíců chráněna pracími prostředky, vysvětluje Good Housekeeping.

Kabáty a některé druhy bund budete muset vzít do čistírny. Za tyto služby si sice připlatíte, budete mít ale jistotu, že vám vydrží do další sezony a nebudete muset na podzim řešit nákup nového oblečení.

Uložení bund a teplých kalhot

Bundy, kabáty a teplejší kalhoty, které už nebudete letos nosit, je ideální pověsit na ramínka a umístit do skříně tak, aby mezi nimi byly dostatečné mezery. Oblečení potřebuje vzduch, aby se zbytečně nezapařovalo.

Bude navíc v této pozici chráněno před pomačkáním. Bundy se kvůli materiálu často nedají žehlit, a je tedy důležité, aby se celý rok nemačkaly ve stísněném prostoru. To samé platí například i pro kalhoty na lyže či na běžky.

Uložení čepic a rukavic

Rukavice, čepice a šály je ideální po vyprání uložit do plastových sáčků, ze kterých vysajete zbytek vzduchu, aby zabralo oblečení co nejméně místa. Následně potom dejte všechny kousky do papírové krabice.

Tu je ideální umístit do horní části skříně, nikoli do té spodní, kde se drží vlhký vzduch. Nikdy nedávejte krabice s oblečením pod postel. Mohlo by se vám stát, že je potom vytáhnete za několik měsíců zapařené a zapáchající.

Nakonec zbývají boty. Ty je ideální umýt, nechat řádně proschnout, vyndat z nich tkaničky i vložky a uložit je na bezpečné místo do botníku. Pokud by vám v něm zabíraly příliš místa, můžete je dát také do krabic a umístit je vedle čepic a rukavic, radí Apartment Therapy.

Zdroj: Popular Science, Apartment Therapy, Reviews, Real Simple, Good Housekeeping

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články