Zbavte se skvrn na dřevěném nábytku i podlaze. Pomůže žehlička i obyčejný ocet

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Cisteni dreva
Zdroj: Shutterstock

Dřevěná podlaha nebo nábytek jsou něčím, co chce mít doma každý, protože to dobře vypadá a na první pohled se o to i dobře pečuje. To ale není tak docela pravda. Jakmile se na dřevě objeví skvrny, většina z nás pochopí, že zbavit se jich je nadlidský úkol.

Dřevěný nábytek je velmi populární. Jenomže se může snadno zničit. Někdy za to můžou děti, které mají dojem, že kreslit si po stole je skvělý nápad. Jindy jen zapomenete dát pod orosený nápoj tácek.

Nemluvě o tom, že když se vám vylije třeba takové červené víno na dřevěnou podlahu, nestačí ho jednoduše setřít, skvrna totiž zůstane. Existují ale způsoby, jak se s tímto problémem vypořádat.

Jak se zbavit skvrn od vody

Pravděpodobně nejčastějším problémem jsou skvrny od vody. Na stole se může něco vylít nebo se na desce udělá kolečko od studeného nápoje. Existuje naštěstí hned několik způsobů, jak skvrny vyčistit.

První možností je položit na místo ručník a přes něj skvrnu vyžehlit. Pára udělá své. Funguje to ale obvykle spíše u čerstvých skvrn. Pokud máte nějakou už na stole déle, je třeba použít jinou metodu.

Pomoci může překvapivě obyčejná majonéza. Olej, který je v ní obsažený, se dostane do dřeva a efektivně z něj vytlačí vlhkost. Pak už jen stačí místo otřít hadříkem a máte stůl jako nový.

Skvrny z podlahy dostane ocet

Pokud se potřebujete zbavit černých skvrn, které zanechal na podlaze například dlouho stojící nábytek, rezavých fleků nebo skvrn od vína, skvělým pomocníkem bude vždy ocet.

Nařeďte ho s vodou, do které můžete přidat třeba i trochu leštěnky na dřevo. Pak kartáčem podlahu drhněte, dokud skvrna nezmizí. Místo nakonec dobře osušte hadrem. Nechcete, aby vám od vody vznikly další skvrny.

O dřevěné podlahy i nábytek je třeba se starat preventivně a čistit je ideálně jednou za dva dny. Koneckonců čím déle skvrny necháte bez povšimnutí, tím hůře se vám jich bude zbavovat.

Zdroj: Tips Bulletin, Molly Maid

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články