Z každých bot můžete udělat nepromokavé. Do deště v nich můžete vyrazit už za pět minut díky tomuto triku

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
nepromokave boty
nepromokave boty

Najít v obchodech pořádné nepromokavé boty se kolikrát rovná hledání jehly v kupce sena. Když takové najdete, bývají zpravidla kožené a drahé. Naštěstí existuje způsob, jak si s tímto problém poradit během chvilky u obuvi, kterou už jste si koupili dávno.

Mít doma jen nepromokavou obuv je nemožné, navíc ne všichni upřednostňují kůži jako materiál. Na spreje, jež vám k botám automaticky při nákupu nabídnou, také není zrovna spolehnutí.

Nepromokavé boty se hodí do každého ročního období

Do toho venku nepanuje zrovna stálé počasí. Vedra střídají deště a bouřky, dočkali jsme se i pořádných lijáků. V takových případech se více než hodí mít nepromokavé boty.

Mezi nejoblíbenější boty patří tenisky. Ne všechny jsou však odolné vůči dešti. Navíc se tento typ obuvi vyrábí z různých materiálů a v různé kvalitě.

Právě ty taháme nejčastěji, jelikož jsme si je zvykli nosit v průběhu všechny čtyř ročních období. A ve všech se objevují deště. Co se takhle ujistit, že váš oblíbený pár obstojí i při větší přeháňce? Můžete začít rovnou teď.

Postačí vám obyčejná svíčka

Boty omyjte vlhkým hadříkem nebo je den předem vyperte v pračce. Až budou čisté, můžete si je vzít do parády.

Kromě bot budete potřebovat vosk, jímž boty potřete. Postačí vám k tomu stará svíčka. Vzhledem ke svému tvaru a účelu se nehodí ty malé čajové nebo ty voňavé dekorativní ve skle.

Svíčkou jednoduše přetřete povrch bot tak, že bude zcela pokryt voskem. Potom vosk zahřejte fénem na vlasy. Tenká vrstva vosku odpuzuje vodu, takže se do ní nevsákne. Vy se pak budete procházet v suchu, aniž byste utráceli peníze za těžké, nepromokavé boty.

Že vám to zní bláznivě? Vyzkoušejte a uvidíte, že to je ve skutečnosti geniální. Test můžete provést ihned. Vezměte sklenici s trochou vody a vylijte ji na špičku boty. Ani kapka nebude mít šanci.

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články