Vyrobte si účinný čistič koberců, který zatočí i s tou největší špínou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Koberec
Zdroj: Shutterstock

Pokud jste rodičem, tak pravděpodobně víte, jak jednoduše může ve vašem domově vzniknout nepořádek. Velký nepořádek však může vzniknout i tehdy, když se rozhodnete pro uspořádání večírku s přáteli. Dnes se podíváme na to, jak zatočit se znečištěným kobercem.

Na vyčištění koberce nepotřebujete profesionální parní čistič. Bude vám stačit čistič, který si snadno a rychle vyrobíte. Ušetřené peníze pak můžete využít na koupi nějaké krásné dekorace, po které již delší dobu toužíte.

Zatočte se znečištěným kobercem

Koncentrát na čištění koberců zakoupený v obchodě je většinou plný nebezpečných chemikálií, které jsou nezdravé pro lidský organismus. Tyto chemické přípravky se však dají jednoduše nahradit čističem z ingrediencí, které máte zaručeně doma.

A co je tedy k výrobě potřeba? Na tento skvělý čistič budete potřebovat destilovaný bílý ocet, peroxid vodíku, kastilské mýdlo, éterické oleje a horkou vodu. Pokud pak nevíte, jaký éterický olej zvolit, zaručeně budete spokojení s citrónovou vůní.

Tento čistič koberců je nejen stejně účinný jako prostředky zakoupené v obchodě, ale také je mnohem méně nákladný. Opět se tak můžeme přesvědčit o tom, že podomácku vyrobené přípravky jsou často mnohem lepší.

Úklid za pár minut

Po smíchání surovin slejte přípravek do rozstřikovače, nastříkejte ho přímo na skvrnu, nechte pár minut vsáknout a poté vydrhněte drsnějším kartáčem. Všechny ingredience jsou bezpečné a nemusíte se bát pustit na vyčištěný koberec i vaše čtyřnohé miláčky.

Těžký nábytek může způsobit promáčknutí koberce. A jelikož nikdo nechce doma mít poškozený koberec, prozradíme vám, jak koberec rychle načechrat. Zkuste na plochá místa položit kostky ledu a počkejte, až se rozpustí. Vodu vysajte a položte na místo čistý ručník. Ručník poté žehlete, dokud nebude místo úplně suché.

Žvýkačka na koberci? Než sáhnete po nůžkách, vyzkoušejte led. Vezměte jednu nebo více kostek ledu a položte je na místo se žvýkačkou. Za malou chvíli pak budete schopni žvýkačku odstranit bez nejmenších problémů.

Zdroj: Hello Glow
Autor: Štěpán Pacík


Související články