Ústní vodu by měl mít doma každý. Pomáhá proti zápachu z úst, ale i z toalety či pračky

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Ustni voda
Zdroj: Shutterstock

Zuby si čistíme každý den. Správně bychom to měli dělat ráno a večer, což většina lidí dodržuje. Už méně osob ale používá ústní vodu. Přitom právě ta často pomáhá zbavovat ústa bakterií. A navíc má v domácnosti i další využití, o kterých jste nejspíš netušili.

Kartáčkem sice odstraníte zbytky jídla ze zubů a zbavíte se zubního plaku, abyste ale dokonale vyčistili celá ústa, je zapotřebí si je denně vyplachovat ústní vodou. Jejím hlavním benefitem je osvěžit dech a okamžitě zpříjemnit pocit v ústech, uvádí Venira. Umí toho ale daleko více.

Co se týče samotných úst, zubní voda v nich napomáhá boji proti zubnímu kazu a také maximalizuje účinky bělení. Navíc léčí i záněty dásní. Mimo to ji ale v domácnosti můžete využít i jinde.

Zbaví modřin a uleví namoženým nohám

Pokud se vám někde na těle objevila modřina a vy ji potřebujete skrýt, protože si třeba zrovna berete do společnosti nějaké odhalenější šaty, stačí v ústní vodě namočit vatový tamponek a jemně jím po modřině přejet. Změní barvu na světlejší a nebude tak viditelná, píše server Smili.

Jestli vás po celém dni v práci bolí nohy, dopřejte jim lázeň v horké vodě, do které nalijete také odměrku ústní vody. Ta odstraní zápach a zničí bakterie, takže si poradí i s plísněmi a bradavicemi. Vaše nohy si navíc ve voňavé vodě krásně odpočinou.

Využití ústní vody v domácnosti

Kromě péče o tělo je ústní voda pomocníkem ještě v dalších ohledech. Můžete ji například nalít do odpadu, abyste osvěžili svou kuchyni, kterou sužuje nepříjemný zápach z dřezu.

Nebo ji dejte do pračky, spusťte naprázdno program a sledujte, jak se přístroj krásně vyčistí a zbaví zápachu. Nepříjemné pachy díky ústní vodě odstraníte i z toalety, kde s ní zároveň můžete i vyleštit dlaždičky, píše Martindale Dental.

V neposlední řadě pak ústní voda odpuzuje komáry a klíšťata, takže pokud doma nemáte repelent a chystáte se v létě někam do lesa, stačí si obnažená místa potřít právě touto tekutinou.

Zdroj: Dental Store, Martindale Dental, Venira, New Smile, Smili

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články