Společnost Sazka pořádá na Praze 6 sportovní soboty pro děti z Ukrajiny

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Sportovni lekce UK
Zdroj: Sazka

Sazka a sport k sobě neodmyslitelně patří už více než 65 let. Firma, která prostřednictvím loterií a her oslovuje miliony dospělých Čechů se ve svých dobročinných projektech zaměřuje především na rozhýbávání dětí a mládeže. Aktuálně své sportovní aktivity rozšířila o pomoc dětem z Ukrajiny, které musely opustit své domovy.


Areál vysokoškolských kolejí Strahov na Praze 6 poskytuje ubytování početné skupině ukrajinských dětí s jejich maminkami. V rámci pomoci těmto rodinám pořádá společnost Sazka lekce všestranného sportování, které se dětem skrze pohyb, hry i motivační odměny snaží alespoň částečně usnadnit přesun do zcela nového prostředí. „Sobotní lekce jsme spolu s Českým olympijským výborem začali nabízet nejprve ukrajinským maminkám, které s dětmi bydlí na kolejích Strahov. Díky pozitivním zkušenostem a osobní komunikaci mezi Ukrajinci se však nyní daří přivádět další zájemce z celé Prahy. Mimo organizace pohybových aktivit jsme na Strahov darovali také sportovní vybavení, které si děti nejvíce přály,“ říká Veronika Diamantová, tisková mluvčí Sazky.
Sportovni lekjce UK

Zdroj: Sazka

Sportovní program pro ukrajinské děti probíhá vždy v sobotu od 14:00 na hřištích mezi kolejemi Strahov na Praze 6. „Volnočasové aktivity, možnosti sportovat a rozvíjet také své talenty jsou pro ukrajinské děti stejně důležité jako například začlenění do škol a školek. To ostatně vidíme denně v našem komunitním centru Slunečnice, v rámci kterého pomoc našim novým sousedům koordinujeme. Je skvělé, že jsou v tomto ohledu na stejné vlně s námi takoví partneři jako Sazka a Český olympijský výbor, dodává Marie Kubíková, radní Prahy 6 pro oblast školství.

Lekce všestranného sportování jsou určeny pro děti od 4 do 11 let, dorazit mohou odkudkoliv z celé republiky. S realizací Sazce pomáhají kvalifikovaní trenéři ze společnosti Sport Analytik. Lekce jsou naplánovány až do začátku letních prázdnin.

Autor: redakce


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články