Rostlinná štafeta, aneb nápad roku v Zahradě na niti. Zkuste si květiny prostě vyměnit i vy!

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Rostlinna stafeta mala 3
Rostlinna stafeta mala 3

Akce Rostlinná štafeta je určená všem milovníkům rostlin. Můžou se tak jednoduše zbavit rostlinných přebytků a odnést si domů nové kousky. A to vše bez jakýchkoliv poplatků. První letošní štafeta snad proběhne v úterý 7. dubna. Smutníte, že nejste z Prahy? Udělejte si podobnou výměnnou akci se sousedy kdekoliv.

Jak taková rostlinná štafeta probíhá?

Štafeta se koná venku, před Zahradou na niti ve Školské 7 na Praze 1, kde je umístěn dlouhý stůl, na který se mohou po celý den od 10 do 18 hodiny odkládat rostliny, které by majitelé rádi poslali dál. A z něj si návštěvníci mohou také jakoukoliv rostlinu odnést. Květiny mohou být pokojové i venkovní, jen ty umělé se na akci nehodí.

„Víc, než co jiného je štafeta rostlinný happening. Příležitost rostliny darovat, vyměňovat i získávat a s nimi i cenné tipy a zkušenosti,” vysvětluje koncept Lenka Hrubá, zakladatelka Zahrady na niti. Speciální trofejí je pilea peperomioides, rostlina, která se díky řízkování a darování rozšířila po celé severní polokouli, aniž by botanici vůbec tušili, co je zač. I její řízky budou na akci k dostání.

Zdroj: Zahrada na niti

Rostliny s příběhem

Na štafetě je sympatické to, že účast není nijak placená, všechny exempláře jsou zdarma a dokonce ani nemusíte sami nic přinést. Jedinou podmínkou je, že si každý účastník musí alespoň jednu rostlinku odnést. Lenka Hrubá navíc doporučuje připravit k rostlinkám i cedulky s příběhem, kde můžete uvést třeba od koho rostlina je, jak se k vám dostala, nebo proč ji posíláte dál. Příběhy mají své kouzlo a nový majitel má pak podle Lenčiných zkušeností k rostlině ryzejší vztah. A na další štafetu třeba přinese její další výhonky.

Autor: Sára Vojtěchovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články