Proč byste měli začít zahradničit? Prospěje to vaší mysli a dalším věcem

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Zahradnice
Zdroj: Shutterstock

Mnoho lidí se na zahradu vydává kvůli čerstvému vzduchu nebo zde tráví velké množství času pěstováním svých oblíbených rostlin. A zrovna zahradničení vám přináší velké množství výhod, které by vás ani ve snu nenapadly.

Pokud na své zahrádce trávíte veškerý svůj volný čas, pak od nás máte velký obdiv. Pokud se však na zahrádku vydáváte jen jednou za čas, měli byste si přečíst výhody, díky kterým se budete cítit skvěle.

V zdravém těle zdravý duch

Zahradničení, sekání trávy, hrabání listí a plení plevele je skvělý způsob, jak si zacvičit, a přitom dělat něco produktivního. Jednou z radostí zahradničení je to, že jakmile se do něj jednou pustíte, tak zapomenete na to, že cvičíte.

Udržovat svou zahradu v té nejlepší kráse může být náročné. Stejně tak je těžké uzpůsobit zahradu tak, aby se vašim rostlinám dařilo. Co je ale skvělé, je to, že si můžete ze zahrady udělat domácí posilovnu.

Co takto vyměnit chůzi na páse za sekání trávy a posilovací stroj za hrabání listí? Jako lidé jsme v přirozeném prostředí uvolněnější a klidnější. Zahradničení má sílu pomáhat snižovat hladinu stresu a úzkosti. Není totiž lepší pocit než ten, když vidíte, že se vašim rostlinám daří.

Každá kačka dobrá

Využijte na své zahradě maximum prvků, které vám pomohou ušetřit peníze. Například instalace vodovodního potrubí napojeného k odtokovému potrubí vašeho domu ušetří vodu použitou na vaše rostliny. To neznamená nic jiného než ušetřené koruny ve vaší peněžence.

Na podzim můžete využít listy tím, že je nasbíráte do pytle a necháte ho asi rok v kůlně. Stane se z něj bezplatný a ekologický kondicionér půdy, který pak můžete použít na vaší zahradě.

Další výhrou pro vaši peněženku je využití vaší zahrady k pěstování jídla. Přesně to prospěje i vašemu tělu, protože budete mít čerstvou bio zeleninu plnou zdravých vitaminů. Mezi rychle rostoucí možnosti patří saláty, špenát, červená kapusta a ředkvičky.

Zahrada je vaším druhým domovem, a proto o ni pečujte s největší láskou.

Zdroj: Love The Garden
Autor: Štěpán Pacík


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články