Při úklidu koupelny nezapomínejte na důkladný úklid rohů a otření kliky. Pomůže jedlá soda i ocet

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Uklid koupelny
Zdroj: Shutterstock

Úklid koupelny bychom měli provádět minimálně jednou týdně. Nejde ale jen o to umýt vanu a umyvadlo. Je potřeba se zaměřit i na místa, na která se často zapomíná. Těmi jsou například ventilátory, vnitřky skříněk nebo klika u dveří, píše Real Simple.

I když místnost na první pohled vypadá čistě, mnohdy to nestačí. Kdy naposledy jste například odsunuli pračku, abyste za ní vytřeli? Právě i tam se hromadí bakterie, které se potom množí po celé koupelně.

Soustřeďte se i na to, co není vidět

Při úklidu koupelny samozřejmě jako první myslíme na umytí vany a umyvadla. Je ale třeba vyčistit také jejich odtoky. Pomocí nastřihnutého brčka například můžete zevnitř odpadu vytáhnout uvíznuté vlasy a chlupy, radí uživatel Smart Fox na YouTube.

Do odpadu pak nalijte směs citronu, vody a jedlé sody. Díky tomu zbavíte prostory nečistot a nebude hrozit, že se budete po čase potýkat s nepříjemným zápachem.

Dále je třeba setřít v koupelně podlahu. A to důkladně ve všech rozích, za pračkou, za košem na prádlo, jednoduše všude, kam se dokážete dostat.

Nezapomínejte na detaily

V neposlední řadě je třeba si uvědomit, že velká spousta prachu se usazuje i na malých místech, na která často zapomínáme. Otřít je třeba kliku, mřížku ventilátoru na stěně, ale také vnitřní prostory skříňky, do které ukládáte kosmetiku, doporučuje Home in Cube.

Na závěr pak umyjte zrcadlo. Sklo je vhodné vyčistit vodou s octem, nebude se poté při vašich horkých lázních tolik rosit. Citronová šťáva pak pomáhá vyčistit mokré skvrny z dřevěného nábytku, doplňuje Food52.

Zdroj: Home in Cube, Vlasta, Food52, Real Simple, YouTube

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články