DomovKomerční sděleníŽivotní styl

Pracovní pomůcky a nezbytnosti: přehledný seznam těch nejlepších

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Muz pracovni pomucky
Zdroj: Oleksandr Khmelevskyi / Shutterstock.com

Jste v práci vystaveni nadměrnému hluku, nečistotě nebo například chemickým látkám? To pak určitě musíte nosit ochranné pracovní pomůcky. Ale věděli jste, jaké všechny druhy existují? Přinášíme vám stručný a přehledný seznam těch nejpraktičtějších pracovních pomůcek.

Pracovní kombinéza

První položkou v našem seznamu jsou pracovní oděvy. Do této kategorie spadají jak kalhoty, kombinézy, mikiny, bundy, tak i další doplňky, kterými jsou čepice, reflexní vesty, pracovní ponožky a například i speciální pásky a šle. Největší výhodou pracovního oblečení je to, že je nejenom pohodlné a budete se v něm cítit příjemně, ale navíc je i odolné.

Ochrana rukou

Zmínku si zaslouží i pracovní rukavice, neboť jejich význam je neustále podceňován. Dají se totiž nosit nejenom do práce, kde jsou předepsané a jejich nošení je tím pádem povinné, ale své využití naleznou i v domácnosti a na zahradě. Pracovní ochranné rukavice využívají i zdravotníci a tatéři. A své využití našly rukavice i během pandemie covidu-19.

Chraňte si všechny smysly

A poslední položkou jsou rovněž velmi důležité, přesto často opomíjené pomůcky. Na mysli máme ochranu zraku a sluchu. Abyste neriskovali poranění očí, noste ochranné brýle a štíty. A vaše uši vám budou vděčné, pokud si při hlasitých činnostech nasadíte speciální ochranná sluchátka proti hluku, popřípadě ušní filtry, které jsou oproti tradičním sluchátkům mnohem skladnější.

Závěrem ještě zmíníme i ochranu dýchacích cest. Přestože nošení roušek je většině z nás již protivné, jsou činnosti, při kterých nošení respirátoru oceníte a vyhnete se tak vdechování toxických látek.

Myslete na své zdraví i při práci a chraňte se tak, jak je ve vašich silách, a to používáním ochranných pomůcek, které jsou na trhu k dispozici.

Autor: redakce


Související články