Naučte se uklízet rychle a efektivně. Volný čas pak můžete využít pro výlet s rodinou

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Uklid
Zdroj: Shutterstock

Je jasné, že domácí práce nespadají do těch nejoblíbenějších aktivit. Kdo chce však mít doma čisto, musí domácím pracím věnovat alespoň pár desítek minut denně. Podle výzkumu Sociologického ústavu AV ČR se denně uklízení věnuje až osmdesát procent Čechů. Patříte mezi ně i vy?

Pokud vás už nebaví trávit volný víkend velkým uklízením, zkuste tyto způsoby, které vám mohou pomoci zrychlit úklid. Váš domov bude čistý za kratší dobu, což znamená, že budete mít více času užít si svůj volný čas.

Je to jednoduché!

Domácí práce budou vždy trvat déle, pokud budete muset chodit sem a tam mezi místnostmi, abyste si vzali ty správné pomůcky. V každé koupelně a kuchyni si nechte krabici s čisticími prostředky. Do krabice dejte univerzální čistič, čistič skla, leštidlo na nábytek, gumové rukavice, pytel na odpadky a stěrku. Úklid bude rychlejší, protože nebudete muset chodit pro věci do jiné místnosti.

Pro ten nejefektivnější úklid domu si budete muset tuto rutinu naplánovat. Profesionální uklízeči začínají od shora dolu, zleva doprava a začínají u dveří. Tímto způsobem zaručíte to, že jednu plochu před přesunutím na další oprášíte, vydrhnete a vyleštíte. Jakmile máte hotovo, úklid zakončete vysáváním.

Plánujete-li čištění povrchů dezinfekcí, je zásadní si místo na úklid připravit. Povrch před dezinfikováním zcela vyčistěte, před nastříkáním dezinfekce ho pak otřete do sucha. Před nanesením produktů použijte suchý hadřík z mikrovlákna, který posbírá nečistoty, vlasy a další nepořádek.

Neztrácejte čas

Neztrácejte čas čekáním! Některé výrobky potřebují k práci čas, například dezinfekce a odmašťovače. Aplikujte přípravky, a zatímco působí, vrhněte se na úklid jiného místa. Aplikujete-li více přípravků najednou, nezapomeňte je později otřít ve stejném pořadí, v jakém jste je aplikovali.

Mít správné vybavení je základ práce. Platí to i při uklízení. Například koště nikdy neuklidí podlahu tak, jako vysavač. Vytírání si urychlíte, pokud si pořídíte vysavač s funkcí vytírání.

Někteří lidé rádi jeden den setřou prach, další den pak vytírají a další dny řeší koupelnu, kuchyni a praní prádla. Ať už dáváte přednost jakémukoliv systému, je důležité vědět a nastavit si, jak často doma uklízíte.

Zdroj: Housewife How-To’s
Autor: Štěpán Pacík


Související články