brandingFullPage

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT
DomovKomerční sděleníRodina a vztahy

Martina (41): Už jsme v to ani nedoufali, přesto jsme našli vysněné bydlení přímo v metropoli

od Nikola Jaroschová
Zdroj: 123RF.COM

Čtenářka Martina se s námi rozhodla podělit o svou radost. Po dlouhých měsících hledání ideálního bytu konečně s manželem a dětmi narazili na takový, jenž splňuje všechny jejich požadavky.

„S rodinou jsme už dlouho toužili přestěhovat se do hlavního města. Lákalo nás vyžití, které metropole nabízí, občanská dostupnost i možnost relaxu v přírodě,“ začíná své vyprávění šťastná vdaná žena, která nyní bydlí přibližně sedmdesát kilometrů od Prahy.

Už nebyl čas váhat

„Problém byl v tom, že naše zaměstnání nám to nedovolila. Museli bychom dlouho dojíždět, navíc jsme se nechtěli stěhovat kvůli synovi. Bylo pro nás důležité, aby v klidu dokončil základní školu,“ přibližuje Martina.

Filip však příští školní rok nastupuje na střední v Praze, takže už nebyl čas váhat. „Všichni jsme se sešli u večeře a přemýšleli nad tím, zda máme takto důležitý krok udělat všichni, nebo syna pošleme někam na kolej či mu pomůžeme sehnat nějaké bydlení.“

„I když už je to velký kluk, já se tak trochu nedokázala smířit s tím, že by opustil matčino hnízdo už v patnácti,“ říká s úsměvem žena.

A tak po společném zvažování pro a proti a diskutování nad nastalou situací rodina se rodina rozhodla do Prahy přestěhovat.

Jsme zvyklí na klid a přátelské sousedské vazby

„Naše vize byla jasná. Nechtěli jsme do paneláku či bytovky o několika patrech, protože jsme zvyklí na klid menšího města a přátelské sousedské vazby. Takové bydlení nám přišlo zkrátka moc anonymní,“ vysvětluje Martina.

„Dům jsme zase kupovat nechtěli. Nejsem zrovna člověk, který by si potrpěl na starost o zahradu a manžel na to také není,“ dodává.

„Jednou manžel s tím, že našel ideální kompromis. Když mi ukázal na internetu projekt Břevnovský dvorek kousek od parku, hned jsem věděla, že je to ono,“ říká.

Martina se zrovna ten den nepohodla se šéfem v práci a zvažovala, že dá výpověď. Na to ostatně myslela už déle. To jí dodalo kuráž zvednout telefon. „Když jsem viděla, že byt je k nastěhování od podzimu, neváhala jsem, zavolala jsem na číslo uvedené na stránkách a zanedlouho jsme se na něj všichni jeli podívat,“ líčí.

Z Břevnovského dvorku jsem byla nadšená

„Byla jsem nadšená z toho, že bydlení na Břevnovském dvorku není jen další bezduchá novostavba, ale architektem navržený a propracovaný projekt, jenž se skládá z více budov. V nich jsou jednotlivé prostorné byty, jež dostaly krásná ženská jména. Manžel se tak kamarádům může chlubit, že jde domů za dvěma holkami,“ směje se Martina.

„Nadchlo mě také to, že realizace Břevnovského dvorku byla nápadem majitele sousední nemovitosti a ne developera. S koupí bytu jsme si vlastně zajistili i takovou malou komunitu, protože bytů je dohromady jen sedm. Budeme tak na podzim bydlet v krásné rodinné zástavbě, která je klidná, ale i tak blízko centra,“ dojímá se.

„Už si hledám novou práci a absolvuji první pohovory. Manželovi vyšli vstříc a přeřadili ho na pražskou pobočku. Nemůžu se dočkat, až nám klíče od našeho vysněného bydlení předají,“ zakončuje.

Autor: redakce

Chcete číst naše články na Seznam.cz?

Přidejte si nás
plus PŘIDAT

Související články