Když vám domácí pohodu kazí otravné mouchy. Řešení nabízí aromatické koření i cukr

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
mouchy
mouchy

Příchod léta zajímá nejen pěkné počasí venku a hřejivé sluneční paprsky na kůži, ale také zvýšení výskyt much. Tento hmyz vám vletí domů oknem, ani nevíte jak. Svým bzukotem a mrštným a chaotickým letem dokážou vyvést z míry nejednoho člověka. Otravují i domácí mazlíčky, psi jsou na jejich bzučení obzvlášť alergičtí. Jak tedy s mouchami zatočit, aniž byste pobíhali po bytě s plácačkou jak šílenci?


Na mouchy platí většina triků, jež lze použít i na hmyz v domácnosti obecně. Můžete na ně nastražit kupované i vyrobené pasti či je odlákat pachy, které jim jsou nepříjemné.

Prevence v podobě jedlé sody

Samozřejmě velmi účinnou zbraní je především prevence. Bude zapotřebí podniknout pár kroků, aby váš byt či dům neustále nelákat tyto vytrvalé okřídlence.

Vhodné je například vysypávat odpadní výlevku dřezu v kuchyni i umyvadla v koupelně jedlou sodou. Nezapomeňte ani na vanu a sprchový kout.

Tento univerzální pomocník by vám neměl v domácnosti chybět, protože má výborné čistící schopnosti.

Nasypejte jej i trochu na parapety, do koutů v bytě a v kuchyni či k prahu u dveří. Mouchám bude zapáchat, a tak si velmi rychle rozmyslí, jestli k vám domů přiletět.

Když k jedlé sodě přidáte ještě trochu dětského zásypu, vytvoříte kombo, jež se stane pro drobný hmyz velkou překážkou.

Nastražte pasti s cukrem

Pokud žijete na vesnici nebo někde v přírodě, mouchy se vám nevyhnou. Obzvlášť pokud jste zvyklí mít dveře dokořán, budou pro vás dobrou volbou nastražené pasti.

Na lustr můžete pověsit mucholapku, kterou seženete ve větších obchodech či v drogérii, nevypadá ale zrovna esteticky.

Pokud si touto „ozdobou“ nechcete hyzdit vaše prostory, povolejte na pomoc již zmíněnou jedlou sodu. Tu nasypte do nádoby, která má stěny uvnitř hladké. Přisypte stejné množství moučkového cukru, směs promíchejte a nádobu s ní postavte na parapet.

Sladká vůně cukru mouchy přiláká a budou si chtít na něm pochutnat. Jenže sežerou i jedlou sodu ve směsi, jež je spolehlivě zahubí.

I pepř mouchy odpudí

Kromě jedlé sody můžete využít i pepř, který mouchy rovněž spolehlivě odpudí. Praktičtější budou celé kuličky, a tak rozmístěte pár misek s nimi po domě. Nezvaní hosté při jeho ucítění zase rychle pomažou pryč.

Mouchám nevoní ani citrón nebo hřebíček. I to můžete využít ve svůj prospěch. Prošpikujte plátky citrónu hřebíčkem a položte na strategická místa. Aroma tohoto koření se příjemně rozvoní místnostmi. Mouchy ale budou jiného názoru, takže se k vám domu zase vrátí klid a pohoda.

Autor: Šárka Blahoňovská


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články