Jak se zbavit chlupů po domácích mazlíčcích? Uživatelka TikToku radí, jak na výrobu odchlupovače

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Pes chlupy
Zdroj: Shutterstock

Každý, kdo má doma psa nebo kočku, to dobře zná. Vezmete si na sebe černé kalhoty a sváteční tričko, ale ještě před odchodem si musíte chlupáče pomazlit. Anebo si na chvíli sednete na gauč, a když se zvednete, jste chlupatější než váš domácí mazlíček. Jak se narychlo tohoto problému zbavit?

Většina z nás má doma váleček se samolepicími páskami, který pomáhá od chlupů skvěle. Jenomže ten se poměrně rychle vypotřebuje, a i když stojí pár korun, občas se zkrátka stane, že zrovna doma nemáme zásoby nových válečků. V takovém případě existuje způsob, jak si pomoci.

A to jen pomocí dvou věcí, které má každý z nás doma. Uživatelka TikToku spravující kanál Lifehacks se podělila s fanoušky o způsob, jak se zbavit chlupů z oblečení během několika vteřin. A navíc s domácím odchlupovačem, který se jen tak nevypotřebuje.

Hřeben a nožík

Hřeben máme doma každý. A zalamovací nožík pravděpodobně také, protože je to nedílná součást každé krabice s nářadím. V tom případě už máme polovinu hotovou, protože jediné, co je potřeba, je tyhle dva předměty spojit.

To jde například oboustrannou lepicí páskou, kterou přiděláte k hřebenu, a jednoduše nalepíte čepel nožíku tak, aby ostří bylo současně se zuby hřebenu. Tímhle nástrojem pak, věřte nevěřte, dostanete chlupy z jakéhokoli povrchu.

Stačí jednoduše gauč, sukni, tričko, polštáře či jakýkoli další textil „učesat“ a chlupy pak na jednom místě sebrat a vyhodit do koše. Na videu na sociální síti je krásně vidět, že to opravdu funguje.

Čisto doma i v autě

Obdobných videí je celá řada také na TikToku, kde velmi podobným způsobem lidé čistí nejen gauč nebo sami sebe před cestou do práce, ale také své auto. Právě tady se totiž chlupy zachytávají, kdykoli s sebou berete mazlíčka na výlet.

@lifehacks.ho##lifehacks ##foryou♬ original sound – DANIM

Nikdo sice nechce mít v autě chlupy, nikdo ale ani nechce jezdit v létě k vodě bez svého čtyřnohého kamaráda, tohle je proto skvělý způsob, jak si pomoci. Navíc je podomácku vyrobený odchlupovač malý a dá se snadno přenášet třeba v kabelce.

Pak ho můžete využít i na návštěvě u známých, kteří mají chlupatého kocoura, a od nich tak přijet domů čistí, aniž byste museli hned všechno oblečení dávat do pračky, kde na něm stejně celá řada chlupů zůstane.

Ozkoušeno fanoušky

Fanoušci, kteří tenhle snadný trik vyzkoušeli, si nemohou nápad vynachválit. Pod videem se sice objevilo několik komentářů o tom, že už viděli podobnou radu jinde, autorka jim ale odpovídá, že si také nepřipisuje zásluhy za vytvoření nápadu.

Jen se snaží něco, co sama viděla, šířit dál a pomoci co nejvíce lidem, protože chlupy po mazlíčcích nás trápí všechny, ať už doma nějakého máme, nebo ho chodíme hladit k příbuzným.

Pár lidí dodává ještě další jednoduché tipy, jak si doma uklidit chlupatý gauč. Mezi rady patří například využít samolepky, na které se skvěle chlupy přichytí podobně jako u válečku, nebo kočičí rukavici.

Ta totiž slouží k vyčesávání chlupů přímo ze zvířete, ale zároveň se s ní dají skvěle posbírat i ty, které váš miláček nechal na nábytku a oblečení. Pokud máte doma nějakého zvířecího kamaráda, věříme, že některý z výše zmíněných triků rozhodně vyzkoušíte.

Zdroj: TikTok, YouTube, architecturaldigest.com
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články