Dana (59): Díky synově zásahu už se nemusím bát jezdit na chalupu. Do konce života mu budu vděčná

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
zena smutna
zena smutna

S příchodem podzimního a zimního počasí se neúprosně blíží čas zazimování chat a chalup. Své o tom ví i paní Dana, která se to chystá udělat v následujících několika týdnech. Jenže před časem se jí stalo něco, co jí výjezdy na její milovanou chalupu značně zkazilo. Naštěstí má prozíravého syna, který zabránil katastrofě.

„Moje chalupa je mým druhým domovem. Miluji to tam a zejména v létě tam trávím každý víkend,“ říká na úvod paní Dana.

„Je to moje útočiště, k němuž mám zvláštní vztah už jen proto, že jsem si chalupu vypiplala s manželem, který bohužel před lety zemřel,“ pokračuje.

Dana už tedy jezdí na chalupu sama. Její děti už jsou dospělé a mají svůj život.

V okolí chalupy bylo nahlášeno několik vloupání

„Synovi se ale moje výjezdy na chalupu vůbec nelíbí. Přiznal, že se o mě bojí, protože v okolí bylo v minulosti nahlášeno hned několik vloupání a spousta lidí přišla o část majetku. Že prý zloději berou vše od moderního vybavení po starožitnosti, které pak střelí v bazaru, tvrdil mi.“

Danin syn se tak pořád ujišťuje, že jeho maminka neustále zamyká, zavírá okna a zbytečně se nechlubí sousedům, co má všechno doma.

„Když tu byl, tak to tu celé zdokumentoval, poznamenal si výrobní čísla všeho možného, no už mi to přišlo přehnané,“ přiznává Dana.

„Dokonce jsem svolila sjednat si na Pojisteni.cz pojištění domácnosti i nemovitosti. Vůbec se mi do toho nechtělo, ale souhlasila jsem. Spíš než pro své dobro jsem myslela na to, že když to udělám, budu mít od jeho obav konečně klid,“ vysvětluje čtenářka.

Dana tak udělala pár kliků myší a bylo hotovo.

Když přijela na chalupu, zbyly jí jen oči pro pláč. Měla štěstí v neštěstí

„Když jsem jednou v pátek jela na chalupu, stalo se něco strašného. Ještě dnes si vybavuji ten šok, jaký jsem měla, když jsem přijela na své milované místo, kde se dosyta vyřádili zloději a vandalové,“ líčí.

Chalupa měla vymlácená okna, všude byl nepořádek, veškerá elektronika byla pryč a s ní i další vybavení. To, co zůstalo, bylo poničené.

„Škoda se vyšplhala na příšernou částku a mně zbyly jen oči pro pláč,“ svěřuje se žena.

Vše samozřejmě řešila policie a Dana měla velké štěstí, že tenkrát dala na syna a pojistila se.

„Jen díky tomu jsem mohla dát chalupu brzy znovu dohromady. Dodnes jsem vděčná za to, že jsem ho poslechla a že měl o mě strach. Ukázalo se, že opravdu nikdy nevíte, co se stane, a pokud se na to aspoň trochu můžete připravit, je dobré to udělat,“ zakončuje Dana.

Autor: Alice Konopásková


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články