Čisticí bomba na toaletu: Jen tři suroviny a váš záchod bude vonět jako v lázních

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Cista toaleta
Zdroj: Shutterstock

Toaletu čistíme pravidelně, jinak to nejde. Někdy je ale i tak problém zbavit se zápachu, který se v ní chtě nechtě usadí. Samozřejmě pro tento případ existují speciální přípravky, většina z nich je ale drahá, a navíc nemusí zcela stoprocentně fungovat.

Naštěstí jsou tu sociální sítě, které jsou nejen místem ke komunikaci a k seznamování se s novými lidmi, ale také skvělým prostorem pro sdílení tipů a triků, které ostatním představují většinou ženy v domácnosti čerpající z vlastních zkušeností.

A právě videa a návody se obvykle skvěle hodí jako pomocník při úklidu nebo organizování domácnosti. S jedním takovým se nedávno na Instagramu a TikToku podělila uživatelka Carolina McCauley.

Jen tři suroviny

McCauley sdílela na sociálních sítích návod na výrobu něčeho, co sama nazvala čisticí bombou na toaletu. Výroba je až směšně jednoduchá, i tak ale podle všeho výsledek funguje a váš záchod se po použití bomby stane úplně novým místem.

Jsou zapotřebí pouze tři věci: jedlá soda, kyselina citronová a esenciální olej. Jeden šálek jedlé sody a půl šálku kyseliny citronové smícháte dohromady a postupně přidáváte pomalu vodu, dokud nevznikne těsto, ze kterého půjde uplácat tvar.

Do této směsi pak přidáte jakýkoli esenciální olej. McCauley dodává, že pokud přidáte levanduli, bude po použití vonět vaše toaleta jako v lázních a vytvoří se dokonalý efekt čisté koupelny.

Těsto pak vložte do formičky a pořádně ho upěchujte. Ideální je silikonová forma, použít se ale dají i jakékoli jiné. U těch pak hrozí problém při vyndávání finálního výsledku. Po zaschnutí by na vrcholku bomby měly vzniknout malé krystalky.

Potom bombu jednoduše z formy vyndejte a pokud ji chcete ihned použít, hoďte ji do záchodové mísy. Pak už ji jen sledujte šumět a nechte ji, aby dělala divy. A nebudete věřit svým očím.

Vydrží i roky

Bomba nejen vyčistí v toaletě všechny skvrny a zažranou špínu, ale také provoní váš záchod na dlouhou dobu. Pokud ji navíc nechcete použít hned, dá se schovat a vydrží vám i několik let.

Stačí ji pořádně zabalit do igelitu, aby se k ní nedostal vzduch. Takto zabalená může být i dárkem pro známé, ovšem pokud máte nějaké, kterých se hned všechno dotkne, mohli by to považovat za náznak, že jejich toaleta zapáchá, tak pozor na to.

Fanoušci, kteří si video prohlédli, byli z návodu nadšení a celá řada jich ihned recept vyzkoušela. Tyhle tři suroviny má totiž většina z nás běžně doma, a není proto třeba nic dlouho shánět.

Celé řadě lidí trik fungoval, někteří zklamaně popsali, že se jim bomba rozpadla ještě dříve, než ji do záchodu hodili. I tak ale splnila účel a záchod vyčistila a provoněla. Podle autorky nápadu byla směs ve formičce málo upěchovaná.

Suroviny na přípravu tohoto úžasného pomocníka v domácnosti jsou levné a běžně dostupné. Není tedy dvakrát nad čím váhat, za zkoušku přece nic nedáte. Nechte si tak jako už mnoho lidí poradit od ostatních na sociálních sítích a naplňte i vy svou toaletu vůní lázní.

Zdroj: goodto.com, Instagram, TikTok
Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články