Zuzana Slavíková už není tou nekompromisní moderátorkou. Dabuje, namlouvá audioknihy a z kil navíc si nic nedělá

od Lída Kropáčková
2 minuty čtení
Slavikova
Zdroj: Profimedia

Televizní diváci si pamatují Zuzanu Slavíkovou hlavně jako moderátorku soutěžního pořadu, ve kterém nemilosrdně rozdávala soutěžícím padáky a nikoho nešetřila. Byla to pro ni ale jen role. A hrála ji velmi přesvědčivě.

Herečka se změnila k nepoznání

Herečka a dabérka je ve skutečnosti veselá a nekonfliktní žena, která si umí dělat legraci i sama ze sebe.

Uplynulo už pár let, co byla na vrcholu popularity, ale přibývající věk nebere nijak tragicky a humor a nadsázka jí nejsou cizí. V padesáti sedmi letech už bere život takový, jaký je. Na období před dvaceti lety, kdy si kvůli své roli přísné moderátorky oblékala dlouhý černý plášť a vlasy si nechávala vyčesávat do přísného drdůlku, už může jen nostalgicky vzpomínat.

S přibývajícím věkem se zakulatila

Z toho, že se jí přirozeně začala měnit postava, si hlavu neláme a pro časopis Vlasta uvedla jednu moudrost, kterou jí před časem řekl její otec.

„Můj tatínek kdysi říkával, že si musím v určitém věku vybrat mezi obličejem a pr*elí. Buď budu mít hezký obličej a budu trochu při těle, nebo budu zezadu jako šestnáctka a zepředu budu stařena.“

A jak s úsměvem Zuzana Slavíková dodala, tak si vybrala a s nadváhou už se smířila. Nějaké to kilo navíc dávno přestala řešit. Výhodu vidí v tom, že si může dopřát svá oblíbená jídla, protože se považuje za požitkáře.

A miluje také sladkosti, na které má největší chuť v noci. Naštěstí doma není jediná, kdo má takové sklony, a tak někdy pořádají nájezdy na lednici a spíž hromadně. O dietách nechce ani slyšet, a má to důvod. K dodržení diety je třeba důslednost a pevná vůle, a to prý není její silná stránka.

Stejně jako s nadváhou smířila se i s ubýváním vlasů

Kila navíc nebyla jediným problémem spojeným se vzhledem, se kterými se s přibývajícím věkem musela vyrovnat. Blonďatá hříva vyčesaná do přísného drdolu je už dávno pryč. Zuzana přiznala, že geny jejího rodu nejsou hustým vlasům moc nakloněny. Když jí začalo vlasů ubývat, tak zvolila krátký a praktický sestřih. Vidí v tom hlavně výhody, protože krátké vlasy se mnohem snadněji udržují, myjí a suší. I když si občas nechává narůst slušivé mikádo, k dlouhé hřívě už se nejspíš nevrátí.

Jako herečka a dabérka je stále aktivní

Přestože na televizních obrazovkách se často nevyskytuje, má stále dost práce. Hraje v divadle, příležitostně bere menší role v populárních seriálech (Ulice, Přístav) a jejím hlasem k nám promlouvají zahraniční hvězdy jako Kate Winslet, Jane Fonda anebo Priscilla Presley. Svůj příjemný hlas uplatňuje i v namlouvání audioknih.

Pokud není v rukou profesionálních maskérů, tak se na ulici pohybuje většinou nenalíčená a v pohodlném oblečení. Ze sekernice se tak během let stala vlídná babička.

Zdroj: Vlasta, Blesk

Autor: Lída Kropáčková


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články