Zuzana Čaputová vyrazila na dovolenou s přítelem. Místo letadla sedla na kolo

od Markéta Krejčí
< 1 minuta čtení
Bohdalova Jirina
Zdroj: Profimedia

Volnějšího prázdninového režimu využila i první dáma Slovenska Zuzana Čaputová. Vyrazila na dovolenou se svým přítelem Jurajem Rizmanem. Kdo by ale čekal letecký zájezd někam do exotiky, nemohl se více mýlit. Prezidentka zvolila mnohem ekologičtější variantu.


Slovenská prezidentka je ve svém úřadu od roku 2019. U našich sousedů se těší velmi dobré pověsti. Mnoho slovenských obyvatel oceňuje jistou „lidovost“ slovenské hlavy státu.

Dovolená na kolech

Jejím důkazem je i dovolená, kterou Čaputová zvolila. Místo exotické dovolené na pláži dala sympatická politička přednost České republice.

„Část letní dovolené jsme se tento rok rozhodli věnovat toulkám po krajině – na dvou kolech,“ napsala Čaputová na svůj instagram.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova)

Zuzaně to velmi sluší

K tomu navíc přidala také fotografie. Nutno podotknout, že ve sportovním oblečku a cyklistické helmě byla úplně k nepoznání a 240 kilometrů, které měla v nohách, na ní rozhodně nebylo znát.

Během svého cyklovýletu objevovala nejen krásy Slovenska, ale dorazila také do České republiky, konkrétně na jižní Moravu. Celá návštěva ale probíhala inkognito.

Nikdo o ní nevěděl

Potvrdil to i starosta Mikulova Rostislav Koštial, který o vzácné návštěvě neměl ani tušení. Uvedl to Břeclavský deník s odkazem na Deník Rovnost.

„Určitě bych mohl říct, že mě mrzí, že jsme nemohli paní prezidentku uvítat, ale chápu, že to byla soukromá návštěva,“ vysvětlil starosta.

Slovenská prezidentka cestuje po boku svého partnera Juraje Rizmana, se kterým oficiálně potvrdila vztah v květnu roku 2020.

Zdroj: Instagram, Břeclavský deník, Blesk

Auto: Markéta Mladá


Sdílet článek:Share on Facebook
Facebook

Související články