Zuzana Čaputová vtipně zareagovala na to, že v zahraničí označili jejího muže za prezidenta

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
zuzana caputova
Zdroj: Profimedia

Světové agentury se mají po poslední zprávě za co stydět. Vyměnily prezidentku Slovenska Zuzanu Čaputovou za jejího partnera, kterého označili za hlavu státu této země.

Agentury tak Čaputovou naprosto ignorovaly, místo toho zaměřily své hledáčky na Juraje Rizmana, který je jejím životním partnerem. Chyba přišla s fotografií, na které je prezidentka Slovenska v delegaci na pohřbu královny Alžběty II. S informací přišel web Nový Čas.

Nejen Čaputová, ale také další státníci se zúčastnili pohřbu

Královna Alžběta II. zemřela v 96 letech, po 70 letech kralování. Stala se miláčkem nejen Velké Británie, ale také celého světa. Není divu, že na její pohřeb dorazilo mnoho osobností, hlavně z politické scény.

Americký prezident Joe Biden, také prezident Francie Emmanuel Macron nebo japonský císař Naruhito. Českou republiku zastupoval premiér Petr Fiala. A královně přijela vzdát hold také slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Čaputová vzala situaci s humorem

Tu ale světová média jako hlavu státu neoznačila. Naopak, prezidentem „zvolila“ jejího partnera, Juraje Rizmana. Ještě před mylnou informací se ale deníku svěřila s pocity, které měla na pohřbu.

„Je pro mě ctí, že mohu reprezentovat Slovensko na této akci, a jsem vděčná za pozvání,“ uvedla. Chybný popisek zahraničních agentur ale rozvířil vody nejen u prezidentky. Ta to naštěstí vzala s humorem.

Na svém facebooku se pak pochlubila Jurajem jako novým prezidentem. „Gratuluji Jurajovi! Pro ženu je to nelehká funkce, natož pro muže,“ napsala. Pod tímto prohlášením najdete spoustu komentářů, ve kterých lidé její slova podpořili.

Zdroj: Nový Čas, Facebook

Autor: Raina Tomanová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články