Ztvárnila hlavní roli ve snímku Lucie, postrach ulice. Na konzervatoř ji ale nevzali, tak s herectvím praštila

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Zaneta Fuchsova
Zdroj: Profimedia

Jako dětská herečka byla Žaneta Fuchsová neskutečně úspěšná. Proslavila ji například hlavní role ve filmu Lucie, postrach ulice, zahrála si také ve snímcích Létající Čestmír, Bambinot a Vlak dětství a naděje. Pak ale hereckou kariéru ukončila.

Hlásila se na konzervatoř, kam ji nicméně i přes její úspěchy v televizi pro nedostatek talentu nepřijali, píše iDNES. Ačkoli poprvé se postavila před kameru v pěti letech a ztvárnila skoro 30 různých rolí, nakonec se pro ni cesta herečky uzavřela.

Vzdala se snů, ale pro nic

Žaneta Fuchsová chtěla původně studovat zdravotnictví. Rozhodla se nicméně dát přednost herectví a pokusila se o přijetí na konzervatoř. Když jí to nevyšlo, skončila nakonec na škole ekonomické.

I když během studií dostala pár nabídek od režisérů, byla ale demotivovaná z nepřijetí na konzervatoř. Po dokončení školy se z ní stala sekretářka, později pracovala v castingové agentuře a jako asistentka režie.

K herectví se krátce přece jen vrátila, a to v roce 2006, kdy si zahrála sekretářku v Rodinných poutech. Objevila se také v seriálu Ohnivé kuře.

Nerada se sama na sebe dívá

Fuchsová se dnes věnuje především rodině. Na své staré filmy se velmi nerada dívá. „Nemůžu se na své staré filmy dívat. Když to moje dcera ještě jako malá viděla, nedokázala pochopit, že vidí maminku v televizi a zároveň doma v pokoji,“ cituje její slova z roku 2014 server iDNES.

Během života se mimo jiné dostala Žaneta do situace, kdy především kvůli bývalému manželovi skončila s 16 exekucemi na krku, píše MSN. Ačkoli jí trvalo, než se z problémů dostala, nakonec se jí povedlo se vším vypořádat. I tak ale slavná dětská herečka dnes nežije zcela podle svých představ.

Zdroj: MSN, iDNES, Aha!

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články