Ztráta dítěte zanechá velkou díru v srdci. Kromě Sáry Affašové o tom ví své Natálie Kočendová nebo Georgina Rodríguez

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
Sara Affasova
Zdroj: Profimedia

Nejhorší, co může ženu potkat, je ztráta dítěte. Bohužel se to stává častěji, než by se mohlo zdát. A jsou to právě známé osobnosti, které sdílí svůj život s veřejností a následně pak tedy i svou ztrátu. O to těžší je jejich situace, protože ji nemohou prožívat samy. Mezi ženy, které se musely s touto těžkou ztrátou vyrovnat, patří například Natálie Kočendová či Georgina Rodríguez. Aktuálně se se stejnou ztrátou vyrovnává herečka Sára Affašová.

Osud si nevybírá

Když si domů přivezete jen jedno z toužebně očekávaných dvou, je to pro mámu velmi těžká situace. Své o tom ví partnerka Cristiana Ronalda.

Georgina Rodríguez se těšila na dvojčátka – holčičku a chlapečka. Očekávaný porod však přinesl místo radosti smutek. Chlapeček po porodu zemřel.

Georgina tak byla vystavena velkému tlaku, kdy veřejnost chtěla vědět, co se stalo, a ona se jako matka po porodu vyrovnávala s velkou ztrátou a radostí zároveň.

„Vyrvali mi kus srdce a nedokázala jsem přijít na to, jak žít dál. Ale odpověď byla blíž, než jsem si myslela. Stačilo se podívat do očí mých dětí a věděla jsem, že jedinou cestou, jak to překonat, je zůstat pohromadě,“ svěřila se ve svém pořadu Jmenuji se Georgina na Netflixu.

Čekají v nebi

Některé maminky však nemají takové „štěstí“, aby na ně doma čekali starší sourozenci, kteří by jim dali sílu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sára Affašová (@saraaffasova)

Modelka Natálie Kočendová porodila mrtvé miminko v 6. měsíci a způsobila poprask fotografií s ním.

Mnoho lidí odsoudilo, že sdílela tak intimní moment se svými sledujícími. S kritikou nesouhlasí ředitelka Perinatálního hospice Dítě v srdci Bc. Alena Peremská.

„Chtěla se o tu bolest podělit a já to vnímám jako velmi zdravý krok jak pro ni, tak pro celou společnost,“ uvedla pro Blesk.

Stejné foto nyní sdílela herečka Sára Affašová, kterou postihlo podobné neštěstí.

„Tohle mělo být to nejšťastnější období našich životů. Místo toho přišel tvrdej pád do hluboký propasti, tak hluboký, že i když mám pocit, že už víc na dně být nelze, za chvilku spadnu ještě hlouběji,“ napsala ke smutné fotce se svým mrtvým synem.

„Večer jsem po vyvolávání nakonec přirozenou cestou porodila našeho přenádhernýho syna Matyáše Donutila, 3130 g, 50 cm. Bez dušičky,“ pokračuje ve smutném vyprávění s tím, že nikdo z doktorů neví, co se pokazilo.

Sára požádala hlavně o soukromí, což je v tomto okamžiku pochopitelné. Bude totiž potřebovat mnoho síly a podpory, aby se přes tuto smutnou událost přenesla.

Zdroje: Super, Blesk, Instagram Sáry Affašové

Autor: Soňa Jiroutová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články