Zpěvačka Kesha kvůli zmrazení vajíček málem přišla o život. Z problémů se dostávala dlouhé měsíce

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Kesha
Zdroj: Jamie Lamor Thompson / Shutterstock

Zpěvačka Kesha zažila začátkem letošního roku velmi nepříjemnou zkušenost. Trápily ji velké zdravotní komplikace, a chvíli to dokonce vypadalo, že se ocitla na pokraji života a smrti. A to kvůli zmrazení vajíček.

Koncem roku 2022 se Kesha rozhodla, že si nechá zmrazit svá vajíčka. Jen o pár týdnů později pak vystupovala na Bahamách na silvestra. Tam ale byla tak slabá, že skoro nemohla chodit. Musela být proto odvezena do nemocnice.

Zdravotní komplikace

Lékaři v nemocnici konstatovali, že se u hudebnice vyvinula velmi vzácná a neobvyklá porucha, která je způsobena snížením imunity po zmrazení vajíček, popisuje situaci server Insider.

Celkem 9 dní si Kesha poležela pod dohledem lékařů. Pak byla sice propuštěna do domácí péče, trvalo ale dlouhé měsíce, než se z problémů dostala. „Konečně se cítím zotavená, ale trvalo to,“ citoval nyní zpěvačku CNA Lifestyle.

Kesha se pro zmrazení vajíček rozhodla proto, že prý potřebovala více času na přemýšlení, zda se stane matkou. V současné době je jí 36 let a má skvěle rozjetou hudební kariéru. Není si tak jistá, jak to bude mít v budoucnu s rodinou.

Aby toho nebylo málo

Už od roku 2022 se Kesha potýká se zdravotním problémem zvaným běžná variabilní imunodeficience, v angličtině označovaným jako CVID.

Jde o nemoc, která u pacientů vyvolává sníženou hladinu některých důležitých látek v krvi. Kvůli tomu má člověk zvýšené riziko infekcí, musí si více hlídat hygienu, celkově má oslabenou imunitu, uvádí Insider. Nemocní mají také zvýšený sklon k alergiím a autoimunitním chorobám.

Tento problém po zmrazení vajíček Keshe rozhodně nepomohl. Je pravda, že možná částečně i kvůli němu měla imunitu extrémně oslabenou, sáhla si na úplné dno a téměř se podívala smrti do očí.

Zdroj: Insider, CNA Lifestyle, Self

Autor: Šárka Cvrkalová


Sdílet článek:Share on facebook
Facebook

Související články